לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

ביטוח לאומי סוכרת

 

אם אתה סובל מסוכרת מגיעים לך אחוזי נכות מביטוח לאומי

סוכרת נבחנת בסעיף 4 לספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי. ספר הליקויים הן תקנות ביטוח לאומי בהן מצויה רשימה של מחלות מזכות באחוזי נכות. רופאי הוועדות משתמשים בספר זה כדי לבחון את אחוזי הנכות שמגיעים למבוטח (תביעה נגד ביטוח לאומי בשל מחלת סוכרת).

סעיף 4 מונה 8 מצבים לקבלת אחוזי נכות, החל מ-0% נכות על בעיית היפרגליקמיה או סוכרת ללא טיפול תרופתי ועד 100% נכות במידה ואתה סובל מסוכרת עם פגיעה בשלושה "אברי מטרה"  לפחות ("אברי מטרה" הינם: עיניים, מערכת עצבים, כליות, כלי דם קטנים וגדולים, כולל מערכת קרדיו וסקולרית) ברמה של 30% לפחות.

כלומר, על מנת לקבל 100% נכות על סוכרת, עליך לבדוק האם אתה סובל מפגיעה שמוגדרת לפי ספר הליקויים כשווה 30% לפחות בשלושה אברי מטרה.

ביטוח לאומי סוכרת
ביטוח לאומי סוכרת

אם אינך מסוגל לעבוד עקב הסוכרת, תוכל להגיש תביעת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי. בצירוף מסמכים רפואיים עדכניים המעידים על בעיה סוכרתית ודרגת חומרתה. ככל שאתה סובל מבעיות רפואיות נוספות, בין אם מדובר על איברי מטרה ובין אם על אברים או בעיות רפואיות אחרות שמחלת הסוכרת החמירה אותן, עליך לציין אותם בעת הגשת התביעה ולצרף לכל בעיה רפואית מסמכים רפואיים עדכניים.

במידה ותעמוד בתנאי הזכאות לנכות כללית, תוכל לקבל קצבה.

אם הסוכרת הינה תוצאה של תאונת עבודה או שאתה סובל מסוכרת שהוחמרה עקב תאונת עבודה, תצטרך להוכיח כי הסוכרת או ההחמרה הן תוצאה של תאונת העבודה.

תביעה לביטוח לאומי סוכרת

לצורך כך עליך לצרף מסמכים שמוכיחים את הקשר הסיבתי בין הסוכרת או החמרתה לבין התאונה. בשונה ממסלול של נכות כללית, במסלול נכות עבודה, אינך צריך להוכיח כי אינך יכול לעבוד לצורך קבלת אחוזי נכות.

זכרו! טרם הגשת התביעה חשוב להתייעץ מול עורך דין ביטוח לאומי – תאונות עבודה!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!