לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

ירידה בשמיעה ביטוח לאומי

ירידה בשמיעה נבחנת בספר הליקויים של ביטוח לאומי בסעיף 72. סעיף 72 מונה 4 מצבים בהם יינתנו אחוזי נכות: ירידה בשמיעה בעיה באוזן חיצונית, תיכונה ופנימית, כאשר מחלת מנייר וטנטון נבחנות כחלק מבעיות באופן פנימית. אחוזי הנכות שעשויים להקבע עבור ירידה בשמיעה מצויים בטווח שבין 0% נכות ועד 60% נכות לפי בדיקת ירידה בשמיעה בין אוזן אחת לשניה, והצלבתן בנתונים המופיעים בטבלה.

חשוב לדעת, כי במידה והירידה בשמיעה היא פחות מ-40 דציבל באחת האוזניים, אחוזי הנכות לא ייחשבו לצורך שקלול אחוזים בתביעת נכות כללית. אך שונה המצב בתביעת נכות מעבודה, שם עליך להוכיח כי ירידה בשמיעה היא תוצאה של פגיעה בתאונת בעבודה ללא הגבלה של דציבלים. כל תוצאה של 9% נכות ומעלה תזכה אותך בפיצוי.

בנוסף, חשוב גם לשים לב לתנאי זכאות לקבלת קצבת נכות במסלול נכות כללית, מאחר ובעיות בריאות נוספות אשר מזכות באחוזי נכות יכולות להביא אותך לרף נכות רפואית גבוה יותר ולכן חשוב לדווח עליהן בנוסף.

 

תביעה לביטוח לאומי על ירידה בשמיעה

 

לכן, לפני הגשת תביעה בדוק היטב האם הבעיות הרפואיות הנוספות מהן אתה סובל נמצאות גם הן בספר הנכויות והאם ניתן לקבל עליהן אחוזי נכות. בעיות רפואיות אלו יכולות להיות גופניות, מנטליות או נפשיות. רק חשוב לזכור כי לכל בעיה שתציין בטופס התביעה, חשוב גם לצרף מסמכים רפואיים עדכניים כגון תוצאות בדיקות, הדמיות, טיפולים והערכות שונות על מנת לבססן היטב.

 

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!