לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעה לביטוח לאומי

תביעה לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מגדיר את עצמו "הביטחון שלנו", ואם ניכנס אל האתר של המוסד ביטוח לאומי נוכל לראות כי ביטוח לאומי שולט על כל תחומי החיים שלנו. עיקר התביעות לביטוח לאומי נעשות בתחום תביעת נכות מעבודה, תביעת נכות כללית ושירותים מיוחדים. כאשר תחום הנכות הכללית הינו התחום אשר בו מגיש תביעה כל מבוטח שמעוניין לקבל פיצוי על המחלות השונות מהם הוא סובל, ולזכות בגינן בקצבה חודשית.

אך תביעה לביטוח לאומי כרוכה בדרך מפותלת, ארוכה ולפעמים מתישה, ולא כל מבוטח מצליח לזכות בקצבת נכות כללית. רק 7% מכלל מגישי התביעות לנכות כללית זוכים לקצבה.

calculator-428294__3401

לכן מאוד חשוב, באם רוצים להגיש תביעה לביטוח לאומי, להיערך לתביעה היטב, גם פיזית וגם נפשית. להתכונן לוועדות רפואיות, להכין תיק רפואי מסודר ומקצועי, לגשת לחוות דעת מקצועיות, ובעיקר, הרבה סבלנות ואורך רוח. זכרו כי כדי לעבור לשלב בו ביטוח לאומי בוחן אם המבוטח זכאי לקבל קצבה, עליו לקבל למעלה מ –  60% נכות רפואית על בעיה רפואית אחת, או למעלה מ –  40% על מספר בעיות רפואיות כאשר אחת מהן לפחות ב – 25% נכות.

גם  נכות עבודה וגם נכות כללית תביעות נכות עבודה מזכות בקצבה כאשר אדם מגיע ל – 20% נכות. אולם חשוב לזכור כי גם אם נקבעו לכם פחות מכך, עדיין תוכלו ליהנות מסלי הטבות שונים וחשובים שיכולים מאד להקל על החיים ולהקנות הקלות שונות שייטיבו עימכם.

אביהו, בן 34, נפגע בשתי רגליו. התאונה גרמה לו לבעיות לא פשוטות בגב עם הקרנה לרגליים. אביהו רצה קצבה, אך ביטוח לאומי קבע לו נכות של 19.25% בלבד. במהלך ערעור לבית הדין חויב ביטוח לאומי לפסוק לאביהו נכות, מאחר ונגרמו לו גם נזקים נוירולוגיים, דבר שאפשר לו להגיע לקצבת נכות עבודה לכל חייו.

כפי שראינו, תביעה לביטוח לאומי בנושא של נכות מעבודה אינה דבר קל או פשוט, אך באמצעות ניהול מקצועי של התיק, ניסיון והתמדה, ניתן להגיע לתוצאות יפות.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!