לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת נזיקין מול המעביד – מה עושים?

תביעת נזיקין מול המעביד (נקראת גם תביעת חבות מעסיקים) היא עניין מרכב ומצריך חשיבה מיוחדת.

שתובעים נזיקין מול המעביד צריך לחשוב היטב במה התרשל המעביד כלפי העובד. אם המעביד לא התרשל, אז אין בסיס לתביעה ,והעובד לא יוכל לזכות בפיצויים מול המעסיק. הרבה פעמים לקוחות חושבים שיש להם סיכוי לתבוע את המעסיק, אולם הם לא בודקים הייתה איזה שהיא רשלנות של המעסיק.

אם לא הייתה רשלנות מעסיק לא נוכל לדרוש פיצוי נזיקי במסגרת תביעת נזיקין מול המעסיק. למשל, אם ניקח דוגמא של עובד שהכניס את היד שלו למכונה שלא ידע להשתמש בה, ברור שהמעסיק התרשל כלפי העובד. הרי על המעסיק להדריך את העובד ולוודא כי העובד פועל בהתאם להוראות החוק.

אם המעסיק לא ביצע את ההדרכות שנדרשות על פי החוק, לא נוכל לתבוע את המעסיק. אם עברנו את השלב הראשון וראינו שיש למעסיק אחריות כלשהיא כלפי העובד, עלינו להוכיח את שיעור הנזק. שיעור הנזק המשמעות שלו היא איזה פיצוי נקבל. כמובן שככל שיש לנו יותר נזק, על המעסיק לפצות את העובד. שיעור מרכב מאחוזי הנכות.

 

ככל שהנכות שתיקבע לעובד תהיה גבוהה יותר, כך הפיצוי שיוכל העובד גבוה יותר.

ככל שסבל של העובד גבוה יותר בעקבות הפגיעה גבוה יותר, גם כאן העובד יוכל לדרוש פיצוי גבוה יותר. לכן מאוד חשוב לבצע בדיקות ומעקבים לאורך זמן אפילו אם הנזק נראה ברור. אני זוכר לקוח שהנזק שלו היה ברור לאחר התאונה, היה מדובר בנזק בצוואר. הלקוח סירב לבצע בדיקות נוספות כי אף טיפול אותו עשה לא עזר לו, כך שמה הוא העדיף לעשות הוא להמשיך ולחיות עם הנזק.

חברת הביטוח סירבה להעניק לו פיצוי מלא על כאב וסבל, וטענה כי אם הנזק שלו קטן והוא לא במעקבים, אז הפיצוי על כאב וסבל אותה יוכל לדרוש העובד יהיה נמוך. בית המשפט קיבל את עמדת חברת הביטוח וטען שאם היה לו נזק משמעותי אז התובע היה עושה בדיקות, והיה יכול לדרוש פיצוי על כאב וסבל משמעותי. לעומת זאת זכור לי מקרה אחר של אישה , בת 62, לקראת גיל פרישה, שנקבעו לה 5% נזק עצבי בפנים.

כתוצאה הנזק העצבי בפנים כל החיים שלה התשנו מקצה לקצה, החיוך שלה נפגע, התדמית הנשית שלה נפגעה . היא ניסתה לעשות כל דבר אפשרי על מנת להקטין את הנזק אך היא לא הצליחה. הסבל היה נוראי, הפגיעה הנשית הייתה קשה, התדמית החברתית שלה נפגעה.

 

בית המשפט קבע לה פיצוי משמעותי של כאב וסבל.

לבסוף היא זכתה בתשלום כולל של 260,000 ש"ח שעיקר התיק היה על כאב וסבל. לסכום שתובעים נזיקים מול המעביד, חייבים להראות שיש איזה שהוא בסיס לרשלנות, ואם עברנו את העניין של רשלנות מול המעסיק, עלינו להוכיח את שיעור הנזק ואת מידת כאב וסבל. זכרו טרם הגשת תביעה כדאי להתייעץ עם עורך דין מנוסה!

תביעת נזיקין מול המעביד - מה עושים
תביעת נזיקין מול המעביד – מה עושים
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!