לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

קטיעת אצבעות בעבודה

אם עברת תאונת עבודה במסגרתה נקטעו לך אצבעות תוכל לתבוע פיצוי ממספר גופים:

קטיעת אצבע או חלק מאצבע בעבודה נחשבת כתאונת עבודה. במידה קטיעת אצבעות בעבודה (או חלק מהן) תוכל להגיש תביעה לביטוח לאומי באמצעות הודעה על תאונת העבודה באמצעות טופס בל 211 ששמו "תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה". עליך לצרף לטופס התביעה פירוט מדויק של האירוע והנזק, כולל תעודה ראשונית לנפגע עבודה – אותה תקבל מקופ"ח לאחר שתגיש לקופ"ח טופס בל 250 ממולא על ידי מעסיקך כולל מסמכים רפואיים רלבנטיים לנזק (אם אתה עצמאי עליך להגיש לקופ"ח טופס בל 283). בתום 91 ימי מחלה תוכל להגיש לביטוח לאומי "תביעה לקביעת דרגת נכות מתאונה" בגין הנזק באמצעות טופס בל 200 עליך להגיש לביטוח לאומי מסמכים המעידים על הנזק כתוצאה מתאונת העבודה ומסמכים הנדרשים בטופס התביעה.

קטיעת אצבעות בעבודה

נבחנת בביטוח לאומי לפי סעיף 43  לספר הליקויים. הסעיף מונה ארבע מצבי קטיעה: עבור אגודל, עבור אצבע מס' 2, עבור אצבע מס' 3 ועבור אצבע 4-5 משולב וקובע אחוזי נכות לפי קטיעה בצד ימין או שמאל, כאשר בכל מצב ניתנו אחוזי נכות שונים בהתאם למיקום הקטיעה.

צריך לדעת, כי בספר נקבעו בחלק מן המצבים אחוזי נכות גבוהים יותר לקטיעה ביד ימין. במידה והיד הדומיננטית שלך היא יד שמאל, עליך להדגיש זאת במעמד הוועדה ולהביא מסמכים רפואיים תומכים כך שאחוזי הנכות הגבוהים יינתנו במקרה זה, על יד שמאל.

במידה ותאונת העבודה התרחשה עקב התרשלות של מעסיק – אי הקפדה על הוראות בטיחות כנדרש, תוכל לתבוע פיצוי נוסף גם באמצעות תביעת חברת הביטוח של המעסיק בתביעת חבות.

קטיעת אצבעות בעבודה

במצב שבו מדובר על קטיעת אצבעות בעבודה בכף הרגל – ייבחנו אחוזי נכות לפי סעיף 50 (1) לספר הליקויים של ביטוח לאומי.  בסעיף זה קיימות 4 אפשרויות לקביעת אחוזי נכות – קטיעה של כל אצבעות כף הרגל או קטיעה של אצבעות בודדות.

גם כאן, במידה והנזק ארע עקב התרשלות מעסיק תוכל לבחון תביעת חבות כנגדו.

חשוב לדעת, במידה והקטיעה באצבעות גרמה לנזק נוירולוגי – פגיעה עצבית עליך לבדוק האם תוכל לתבוע פיצוי גם על נזק זה מביטוח לאומי ומתביעת החבות.

מקור שלישי לתביעת פיצוי הוא חברת ביטוח באמצעות פוליסת נכות מתאונה, זאת במידה והנזק מכוסה במסגרת הפוליסה.

במקרה של קטיעת אצבעות בעבודה או כל תאונת עבודה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד תאונות עבודה מומחה בטרם הגשת תביעות שכן תביעה אחת יכולה להשליך על תביעה אחרת וקיימת חשיבות לתבוע בצורה נכונה.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!