לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

זעזוע מוח כתוצאה מתאונת דרכים שהוגדרה כתאונת עבודה

זעזוע מוח הינו מצב שבו עקב חבטה ישירה לגולגולת, החומר הרך והפגיע של המוח מוטח לדפנות הגולגולת למרות נוזל המוח שאמור להגן עליו. הסימנים של זעזוע מוח הינו בחילה, סחרחורות, כאבי ראש עזים, זיעה קרה ובילבול במקרים קלים, חוסר יכולת לקום ולעמוד על הרגליים והגדלת אחד האישונים ( בצד שנפגע ) תוך בילבול וחוסר אוריאנטציה במקרים בינוניים, ואובדן הכרה עד כדי תרדמת במקרים קשים.

כאשר אדם נפגע בראשו במהלך תאונת עבודה או תאונת דרכים, יש מספר פעולות שיש לבצע על מנת להקל על תהליכי הגשת תביעה לנכות מעבודה או תאונת דרכים בהמשך. כמובן שאנו מבינים שתאונה כה קשה אשר גרמה לזעזוע מוח לא מאפשרת לנפגע לפעול בשיקול דעת ובקור רוח מיד לאחר שנפגע, ומומלץ כי מישהו מחבריו, משפחתו או אנשים שהיו עדים לתאונה יסייעו לו בכך:

  1. תיעוד התאונה – על מנת להגיש תביעה לחברת הביטוח, או למוסד לביטוח לאומי כאשר מדובר במקרה של תאונת  דרכים שהיא תאונת עבודה, או כאשר יש צורך להגיש בקשה להכרה וקציבת נכות מעבודה יש צורך בהסבר מפורט כיצד קרתה התאונה, מדוע יש לסווגה כתאונת עבודה, האם התרחשה בשל רשלנות מעסיק או לא, וכמובן כל התיעוד הרפואי מיום התאונה לרבות מסמכים רפואיים, הפניות, מרשמים, מכתבי שיחרור והמלצות רופאים. כל זאת במיוחד במקרים שבהם תופעות הלוואי של זעזוע המוח מופיעים מספר ימים לאחר התאונה, דבר די נפוץ בזעזועי מוח קלים.
  2. תיאור הנזק שנגרם לכם בעקבות הפגיעה – בתביעה בגין תאונת עבודה עם פגיעה בראש חשוב לתאר בצורה מפורטת את כלל היקף הנזק שנגרם לכם, גופנית, כלכלית ונפשית עקב התאונה והפציעה שנגרמה לכם. ככל שהתיאור יהיה מפורט ומגובה במסמכים רפואיים, כך יהיה קל יותר לשקף את מצבכם הנוכחי לאחר התאונה.
  3. הטיפול שאתם נזקקים לו – לא פחות חשוב לציין את הטיפול שנדרשתם לו לאחר התאונה, ומה המלצות הרופאים לעתיד לבוא. במידה ונפגעתם מזעזוע מוח קשה ייתכן שתזדקקו לתקופת מנוחה ממושכת, כאשר צפויים להתעורר קשיים שונים וביניהם כאבי ראש, קשיי ריכוז, פגיעה בזיכרון, ובעיות אחרות הנובעות מן הפגיעה המוחית שספגתם. לכן יש לפרט את המלצות הרופאים לגבי טיפול עתידי לכלל הבעיות הצפויות לכם עקב תאונת הדרכים שתוצאותיה זעזוע מוח.

 

 

המקרה של אמירה 

אמירה, בת 41, היתה מחנכת מוערכת ואהובה. באחת מן ההפסקות בבית הספר אמירה סיירה בחצר כתורנית, ונפגעה מכדור שנבעט לעברה בטעות על ידי ילדים. אמירה נפלה לרצפה, הכרתה היתה מעורפלת, והיא נראתה מבולבלת ולא זיהתה את המורים שנחלצו לעזרתה. היא פונתה באמבולנס לבית החולים שם אובחנה כסובלת מסדק בגולגולת וזעזוע מוח ברמה בינונית. היא נעדרה חודש מבית הספר, אך גם לאחר שחזרה לעבודתה, חשה כאבי ראש קשים, תחושת סחרחורת, ובעיקר, חוסר ריכוז ניכר עם קשיי זיכרון. אמירה חשה שאינה יכולה יותר לבצע את עבודתה כראוי, והתפטרה על רקע מצבה הבריאותי. אמירה פנתה אלינו על מנת להגיש בקשה לקציבת אחוזי נכות במוסד לביטוח לאומי. לאחר שבנינו תיק רפואי מוצק שהציג את אמירה של לפני התאונה- אישה ואם נמרצת, מלאת חיים ובעיקר מאד פעילה בהתנדבות לקהילה ועזרה לתלמידים מתקשים, ואת אמירה שלאחר התאונה – אישה שמתקשה לזכור תאריכים ושמות של אנשים, אינה מסוגלת עוד למלא את חובותיה כמורה וחשה מבולבלת, נבוכה ולא בטוחה בעצמה במשך רוב הזמן, ניאות המוסד לביטוח לאומי לקצוב לאמירה 20% נכות בגין תאונת עבודה וזאת בשל העובדה שכל המסמכים הרפואיים מיום התאונה נשמרו כהלכה וניתן היה לבסס עליהם את התביעה.

במידה וגם אתם נפגעתם מזעזוע מוח כתוצאה מתאונת דרכים או תאונת עבודה, אל תהססו. פנו אל עורך דין תאונות דרכים אייל פייפר על מנת למצות את הזכויות שלכם מול חברות הביטוח ומול המוסד לביטוח לאומי.

זעזוע מוח מתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
זעזוע מוח מתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!