לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נכות מתאונת עבודה – פציעה ביד

נדב היה בן 25, עובד חדש בנגרייה, כאשר נפגע באגודלו באופן קשה מסכין יפנית. הסכין קטעה את האגודל באופן חלקי ולאחר שעבר ניתוח לאיחוי האגודל, הסתבר כי נותר עם נזק עצבי קבוע. הוא החל לעבור טיפולי פיזיותרפיה על מנת לנסות לשפר את מצב האגודל אשר מנע ממנו לאחוז ולהרים דברים כהלכה, ובשל כך הרבה להפיל ולשמוט חפצים שבהם ניסה לאחוז. בנוסף לתפקוד הלקוי של היד, לנדב נותרה צלקת כואבת ורגישה למגע שהפריעה לו בתפקוד היומיומי ובמהלך העבודה.

כאשר נדב הגיע אלינו סייענו לו להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנפגע תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי הכיר בו וקבע לו 26% נכות כנפגע תאונת העבודה. במקביל לתביעה מול המוסד לביטוח לאומי, נדב היה חתום על פוליסת ביטוח שהיה בה רכיב של נכות מתאונה וגם רכיב של תאונות אישיות. בעזרתנו, נדב קיבל פיצוי גם מחברת הביטוח ויכול היה להיעזר בכספים אלו על מנת להביא לשיקום מלא של כף היד שלו.

 

הפגיעה של נדב היא לא נדירה. חתכים, קרעים ונעיצת חפצים חדים כגון מחטים, מסמרים או ברגים ביד בשל תאונת עבודה יכולים להביא לתוצאות עגומות של פגיעה בעצבים, שיתוק חלקי וגם הצטלקויות מכאיבות שמפריעות לתפקוד היומיומי.

המקרה של איציק

איציק הגיע אלינו אחרי שחברת הביטוח דחתה את התביעה שלו וסירבה להעניק לו פיצוי בתביעת נכות מתאונה . איציק, בן 36, נפגע במהלך עבודתו כשיפוצניק כאשר מקדחה פגעה בכף ידו וניקבה אותה. הנזק הפיזי היה קטן מאד, רק חור קטן שהחלים במהרה, אך למרבה הצער המקדחה פגעה באחד העצבים הראשיים שעוברים בכף היד ולמעשה ניטרלה את רוב הפעולות היומיות שאדם יכול לבצע עם כף ידו לרבות פתיחתה וקמיצתה לאגרוף, אחיזה בחפצים והרמתם ועוד. איציק הגיש בעזרתנו תביעת נכות עבודה לחברת הביטוח שלו מחדש, אך הפעם הגיש תיעוד מפורט של הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מפגיעת המקדחה, ולכן חברת הביטוח ניאותה לשלם לו פיצוי הולם על כך.

נכות מתאונת עבודה - פציעה ביד
נכות מתאונת עבודה – פציעה ביד
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!