בעיית לב בעבודה כתוצאה מאירוע חריג בעבודה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ?
ליצירת קשר נא למלא פרטיך
ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

בעיית לב בעבודה – אם חטפת התקף לב בעבודה כתוצאה של תאונת עבודה או עקב אירוע חריג בעבודה, תוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי מביטוח לאומי.

ראשית עליך להגיש תביעה להכרה בתאונת עבודה ותשלום של דמי פגיעה ביחד עם כל המסמכים הנדרשים ובכלל זה:

 

תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה (אותה תוכל לקבל מקופת החולים בה אתה מבוטח לאחר שתגיש לה טופס בל 250 שנקרא  טופס למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה כשהוא ממולא וחתום על ידי המעסיק);

 

מסמכים רפואיים אודות הפגיעה כגון– דוח אשפוז, מסמכי שחרור, ומסמכים שיכולים להוכיח את הנזק.

 

 

איך ניתן להגדיל את אחוזי הנכות בתאונת עבודה

את התביעה עליך להגיש לביטוח לאומי על גבי טופס בל 211 ששמו תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה. – “כתוצאה בעיית לב בעבודה”

 

בטופס הנ”ל עליך למלא את כל הפרטים בצורה מדויקת, שלמה, מבלי להחסיר עובדות, לחתום בכל מקום נדרש ולהחתים את המעסיק על גבי נתוני שכר ונתונים שנדרש למלא.

 

לאחר 91 יום ממועד אירוע התקף הלב שחווית, במידה ונוצרו נזקים תוכל להגיש תביעה לפיצוי על הנזקים. עליך להגיש לביטוח לאומי תביעה על גבי טופס בל 200 שנקרא תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה.

 

בתביעה זו תוכל לתבוע אחוזי נכות על התקף לב – לפי סעיף 9 “מחלות לב”  שמופיע בספר הנכויות של המוסד לביטוח לאומי שמפורסם בתקנות הביטוח הלאומי – קביעת דרגת נכות לנפגע עבודה.

 

חשוב לדעת, במידה ונגרמו נזקים נוספים כתוצאה מהתקף הלב שחווית בעבודה, תוכל לתבוע אחוזי נכות גם עליהם, במידה ותוכל להוכיח כי הם תוצאה של התקף הלב בעבודה – פירות תאונת העבודה.

 

להתייעצות בעניין זה פנה למשרדנו המתמחה בתאונות עבודה!

 

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!