לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת נפילה מגובה

נפילה מגובה היא עניין מסוכן ביותר. גם נפילה מגובה לא רב יכולה להסתיים עם פגיעות קשות מאד שישליכו על יכולתכם לתפקד בטווח הקצר וגם בטווח הארוך עקב שברים, חבלות, פצעים פתוחים, נזקים ארוכי טווח וגם פגיעות ראש. בנוסף לפגיעות הפיזיות ייתכן ויתלוו גם פגיעות נפשיות של פוסט טראומה וחרדה, או דיכאון וירידה בערך העצמי במקרים של נכות או פגיעה אסתטית קשה. נוסף על כך, תמיד יש לבחון האם התרחשה רשלנות במקום העבודה אשר אפשרה את הנפילה מגובה. האם הותקנו שלטים וגדרות? האם בוצעה לעובד שיחת הסברה על אופי העבודה, ניתנו לו אמצעי הגנה והוא קיבל הנחיות ברורות בנוגע לבטיחות באזור וכיצד לבצע את העבודה באופן בטוח ונכון? אלו שאלות שחשוב מאד שיישאלו כדי לבחון האם יש מקום להגיש נגד המעסיק תביעת רשלנות במקום העבודה.

שלבי הפנייה אל הביטוח הלאומי עקב תאונת עבודה כתוצאה מנפילה מגובה.

תחילה יש להגיש בקשה לדמי פגיעה.  לרוב בתביעות כאלה ביטוח לאומי יטה להכיר בדמי הפגיעה אשר ישולמו לנפגע למשך 13 שבועות כדי שיוכל להתאושש, להחלים ולנוח מן הפגיעה. לאחר שעוברת תקופת תשלום של דמי הפגיעה, מוגשת תביעת הכרה לנכות מעבודה במידה ומתברר כי הפגיעה גרמה לנזקים ארוכי טווח.  המוסד לביטוח לאומי יזמן אתכם לועדה רפואית בה תוכלו להציג את כל המסמכים הרפואיים שלכם, את העבר הרפואי ( במידה וחלה החמרה במצב רפואי קיים עקב הנפילה ) ויבדוק איך המצב הרפואי הנוכחי משפיע על חייכם, על התפקוד שלכם, על יכולתכם להתפרנס וכן הלאה. במידה והועדה תבחר להכיר בכם כנכים תוכלו להיות זכאים לנכות מעבודה.
הועדה הרפואית רשאית לקבוע נכות זמנית או נכות קבועה. ככל שהפציעה שלכם פוגעת יותר בתפקוד, כך יטו הוועדות לפסוק אחוזי נכות בתביעת נכות מעבודה גבוהים יותר. בתום תקופת הנכות הזמנית, יזמן הביטוח לאומי את הפצוע לוועדה רפואית נוספת בה ייבחן מה השתפר במצבו, מה החמיר ומה נותר אותו הדבר. הועדה תסכם את ממצאיה ותחליט האם לקבוע לאדם אחוזי נכות קבועה או לא.
מלבד הגשת תביעת פיצויים למוסד לביטוח לאומי בשל נפילות מגובה, אפשר לתבוע את המעסיק במידה והתרחשה רשלנות במקום העבודה או הופרו הוראות הבטיחות במקום. לדוגמא, באחד המקרים בהם טיפל המשרד שלנו, 'שכח' המעסיק לשים פיגומים באתר בנייה, דבר שגרם לפציעה קשה של אחד העובדים.
ברור שבמקרה כזה ישנה רשלנות של המעסיק, דבר שמחזק את התביעה, ומאפשר לפצוע לקבל את הפיצויים המגיעים לו בשל הפציעה.
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!