לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת ביטוח תאונות אישיות- פגיעה בלסת

פגיעה בלסת לאחר תאונה עשויה לגרום לסובל ממנה להשלכות קשות. ללסת תפקיד מרכזי בלעיסת המזון, בדיבור ובמראה הפנים שלנו. פגיעה קשה בלסת עלולה לגרום למפגעים אסטתיים, לפגום ביכולתנו לדבר באופן ברור, ללעוס את המזון שאנו אוכלים ובמקרים קשים במיוחד כאשר נפגעים גם השרירים התומכים בלסת או במערכת העצבים, לשוות לפנים שלנו מראה שמוט, עקמומי או לקשיים משמעותיים בסגירת ופתיחת הפה. עם זאת, חברות ביטוח רבות נוטות לדחות כמעט כל תביעה לביטוח נכות מתאונה או ביטוח לתאונות אישיות. כדי להימנע מכך, חשוב להציג בפני חברת הביטוח שיקוף מלא של כל ההשלכות מן הפציעה על חייו של הנפגע והשינוי החד שחל בהם מאז הפציעה.

המקרה של חזי

חזי היה בחור צעיר, חסון ובריא, אשר נקלע לקטטה אשר תוצאותיה היו חבלות קשות בפניו, אך מסיבותיו שלו חזי בחר שלא לפנות למיון באותו הערב למרות שסבל מכאבים חזקים מאד באזור הלסת והשיניים האחוריות ודימם דימום משמעותי מפיו. רק לאחר מספר ימים, כאשר הופיעו סימנים מדאיגים של התנפחות האזור וחוסר יכולת ללעוס מזון גם אם היה רך, נאלץ חזי לפנות לרופא השיניים שלו, אשר מיד הפנה אותו לקבלת טיפול במרפאת פה ולסת. במרפאה נאמר לו כי הוא סובל משבר בלסת ועליו לעבור טיפול כירורגי כדי לתקנו. חזי פנה לקבל פיצוי מחברת הביטוח אך זו סירבה לפצותו מאחר ולא פנה לקבל טיפול מיד לאחר הפציעה. חברת הביטוח טענה כי הוא מפריז בנזק שנגרם לו וכי ייתכן כי אין קשר בין הפגיעה בקטטה לבין הטיפול הכירורגי.

חזי פנה אלינו, ואנו בנינו לו תיק רפואי אשר הוכיח כי אין ספק כי הפגיעה נגרמה ממהלומת אגרוף מכוונת היטב ולכן יש קשר ישיר בין הקטטה לבין הפציעה, וכי הסיבה שבגללה חזי חשש לפנות לטיפול רפואי היתה הבושה ו'חוסר הגבריות' שהיא שידרה לדבריו, ולא סיבה רפואית. בינתיים, התברר כי הנזק שנגרם לחזי כתוצאה מן המכה הפך לנזק משמעותי אשר היו לו השלכות קשות על חייו – חזי לא יכול היה ללעוס עוד מזון יבש וקשה ונאלץ להרגיל את עצמו לאכול אך ורק מאכלים רכים או טחונים, ויכולת הדיבור שלו נפגעה. בשל כך קיבל חזי אחוזי נכות מן המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח ניאותה לשלם לו פיצויים בשל פוליסת נכות מתאונה אישית.

 

מבחן המגבלה בתנועה

אחד הסיבוכים אשר עשוי להעלות את הסיכוי לקבלת הכרה כנכים מן המוסד לביטוח לאומי לאחר פגיעה בלסת בתאונה הוא הגבלה בתנועה. מי שבעקבות שבר או פגיעה אחרת בלסת, בשרירים התומכים בה, במערכת העצבים או בכלי הדם שבה, הפך מוגבל בתנועת הלסת ואינו יכול לפתוח ולסגור אותה כהלכה, עשוי לקבל הכרה באחוזים גבוהים יותר של נכות מתאונה.

תביעת ביטוח תאונות אישיות- פגיעה בלסת
תביעת ביטוח תאונות אישיות- פגיעה בלסת
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!