לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעות ביטוח תאונות אישיות

פוליסת נכות מתאונה הינה רכיב חשוב ביותר בביטוחי חיים למיניהם ולא אחת עוזרת לקבל פיצוי מחברת הביטוח גם במצבים קשים. הפוליסה מכסה בעיקר נכות מתאונה ואובדן כושר עבודה, אך ישנן פוליסות בהם גם מופיע כיסוי לשברים ולכוויות וסוגי פציעות נוספים אשר מעניקים כיסוי רחב ומקיף יותר לכל סוג של תאונה.

כיצד מחושבים אחוזי הנכות בתביעות תאונות קשות?

במידה של נזקים ונכויות שונות לצמיתות, וכל עוד לא חלפו 3 שנים מיום הנזק, אפשר להגיש תביעה לפיצוי הביטוח לתאונות אישיות. חישוב אחוזי הנכות מתבצע לפי חוק הביטוח ובהתאם לכך החישוב משוקלל. כלומר אם קיבלת פעמיים נכות של 5%, הנכות הסופית תהיה 9.75% .

מאוד חשוב לתעד את כל הפגיעות בהם נפגעת במסמכים, חוות דעת רפואיות, מעקבים שונים, וכל דרך אחרת לתיעוד הפגיעה שממנה אתם סובלים. חשוב מאד לציין ולהסביר מה הנזק שגרמה לכם הפגיעה, מה השפעתה על חיי היומיום שלכם ועל יכולת ההתפרנסות שלכם, והאם אתם נמצאים במצב של אבדן כושר עבודה.

legal-1302034__3401

 

תביעות ביטוח תאונות אישיות – הצגת מידע נוסף

כאשר חברת הביטוח תקבל את תביעת פוליסת נכות מתאונה, לרוב תנסה לטעון טענות שונות ומשונות וביניהן כי הנזק קשור לבעיות קודמות, שלא דיווחתם אמת על מצבכם הבריאותי בעת מעמד החתימה, או שהנזק שעליו אתם מצהירים אינו כה חמור במציאות. כל זאת ועוד על מנת לדחות את זכותכם לפיצוי.

לכן חשוב לדאוג לתיעוד איכותי ומיטבי של נזקי התאונה, כאשר בהחלט יכול להיות מצב שבו מחלה או מצב רפואי קיים באמת הוחמר בעקבותיה, ועל ידי תיאור מדויק ועדכני של המצב הרפואי הנוכחי, ניתן יהיה לקבל פיצוי כספי גם על החמרת מצב רפואי קיים.

לדוגמא, דינה, בת 52, ערכה פוליסת נכות מתאונה. דינה עברה תאונה קשה לפני התאונה הנוכחית בה נפגעה אורטופדית. בתאונה הקודמת דינה רק התלוננה על כאבים בצוואר ולא ערכה טפולים או בדיקות נוספות. בתאונה האחרונה כבר לא יכלה לסובב את הצוואר ונאלצה לעבור טיפולים רבים. חברת הביטוח כמובן טענה באופן אוטומטי כי התאונה הראשונה מבטלת את הנזק. דינה לא ויתרה והוכיחה כי לא הייתה בטיפולים וכי הנזק שנגרם לה בתאונה הראשונה היה בהיקף קטן, ואכן בית המשפט קיבל את הטענה של דינה וקבע לה נכות גבוהה על רקע התאונה.

לכן, כשמגישים תביעה לנכות מתאונה, חשוב להתייעץ עם עורך דין כדי להגיע מוכנים יותר לקראת המפגש עם חברת הביטוח ושלל טענותיה.

תביעות ביטוח תאונות אישיות
תביעות ביטוח תאונות אישיות
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!