לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעות ביטוח תאונות אישיות

 

לא אחת חברות הביטוח מצרפות אותנו למה שנקראת פוליסת נכות מתאונה.

פוליסת נכות מתאונה מאוד חשובה ולא אחת עוזרת לקבל פיצוי מחברת הביטוח במצבים קשים. הפוליסה מכסה מה שנקרא נכות מתאונה, או אובדן כושר מעבודה, קיימים פוליסות בהם גם יש כיסוי לשברים ולכוויות.

 

כיצד מחושבים אחוזי הנכות בתביעות תאונות קשות?

לאחר שהנזק הופך להיות סופי וכל עוד לא חלפו 3 שנים מיום הנזק, אפשר להגיש תביעה לפיצוי הביטוח לתאונות אישיות. חישוב אחוזי הנכות נערך לפי חוק הביטוח הלאומי, ובהתאם לכך החישוב הוא משוקלל. כלומר אם קיבלת פעמיים נכות של 5%, הנכות הסופית תהיה 9.75% .

מאוד חשוב אם קרות התאונה לתעד את כל הפגיעות בהם נפגעת, להמשיך את המעקבים אצל הרופאים. לכן אם נפגעת בגב וגם ברגל, אל תזניח את הבעיה ברגל.

תביעות ביטוח תאונות אישיות
תביעות ביטוח תאונות אישיות

אתה יכול לקבל נכות גם על הגב וגם על הרגל, כל עוד כמובן נשארה נכות בעקבות הבעיות הרפואיות מהם אתה סובל. לא אחת בפוליסות נכות מתאונה קיים כיסוי לאבדן כושר עבודה על פי פיצוי יומי.

לכן כאשר מתרחשת תאונה, חשוב מאוד להראות איך הבעיות הרפואיות מהם סובלים משפיעות על כושר העבודה.

legal-1302034__3401

 

ככל שתראו שהבעיות הרפואיות מהם אתם סובלים הם קשות, כך יגדל הסיכוי לקבל פיצוי גם על אבדן כושר בעת ביטוח תאונות אישיות.

 

תביעות ביטוח תאונות אישיות – הצגת מידע נוסף

בעת תביעה לפוליסת נכות מתאונה, חברת הביטוח בודקת אם סבלת מנזקים קודמים, ולרוב תנסה חברת הביטוח לטעון כי הנזק קשור לבעיות קודמות על מנת לבטל את הפיצוי . לכן חשוב בקרות תאונה להראות איך הנזק מחמיר את המצב. רק אם הנזק החמיר את המצב הקודם, תזכה לכסף בפוליסת נכות מתאונה. למשל, דינה, בת 52, ערכה פוליסת נכות מתאונה לפני מספר שנים.

דינה עברה תאונה קשה לפני התאונה הנוכחית בהם נפגעה אורטופדית. בתאונה הקודמת דינה רק התלוננה על כאבים בצוואר, ולא ערכה טפולים או בדיקות נוספות. בתאונה האחרונה כבר לא יכלה לסובב את הצוואר ונאלצה לעבור טיפולים רבים. חברת הביטוח כמובן טענה באופן אוטומטי כי התאונה הראשונה מבטלת את הנזק.

דינה לא ויתרה והוכיחה כי לא הייתה בטיפולים וכי הנזק קטן ואכן בית המשפט קיבל את הטענה של דינה קבעה לה נכות גבוהה על רקע התאונה. לכן כשמגישים תביעה לנכות מתאונה, חשוב לבדוק היטב את העבר, את חומרת הנזק ולמה אתם לא כשירים לעבוד.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!