לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעות תאונות אישיות

פוליסת תאונות אישיות תפצה את המבוטח במידה ונגרמה לו נכות קבועה. במידה והנכות הינה זמנית, כמו לדוגמא התאוששות לאחר ניתוח מורכב או פציעה המלווה בשיקום שלאחריו צפוי המבוטח לחזור לתפקוד מלא, לא תמיד חברת הביטוח תסכים לפצותו.

על מנת להצליח בתביעת תאונות אישיות מול חברת הביטוח, חייבים להתקיים הכללים הבאים:

כלל ראשון: הגשת חוות דעת רפואית המצביעה על כך שהנכות שנגרמה מן התאונה תהיה לצמיתות והאדם לא יוכל יותר לחזור לתפקוד מלא עקב הפציעה שספג. רבים חושבים שעקב שברים או ניתוח שהם צריכים לעבור יזכו אותם בפיצויים, אך במידה והרופאים סבורים כי לאחר תקופת התאוששות מסויימת הם יחלימו לחלוטין, זהו אינו מצב המתאים לתביעה. אם הרופאים מסרו לכם כי הערכותיהם קובעות כי תיוותרו עם נכות או לקות למשך כל ימי חייכם, תוכלו להגיש את התביעה, אך לא לפני שתקבעו את אחוזי הנכות באמצעות ועדה רפואית או באמצעות קביעה רפואית אחרת מגורם מוסמך.

כלל שני: אבחנה בין נזק חדש או החמרת נזק קודם. בפוליסת תאונות אישיות, לרוב חברת הביטוח תנסה לטעון כי הייתם פצועים או סבלתם מנזק גופני ונפשי עוד לפני התאונה כדרך לדחות את התביעה שלכם, לכן היו מאד מדויקים. במידה ואכן היה נזק קודם והוא החמיר עקב התאונה, ציינו זאת והגישו מסמכים רפואיים המוכיחים את ההחמרה. במידה והייתם בריאים לחלוטין, ציינו זאת וגבו את טענותיכם במסמכים והצהרות רפואיות מגורם מוסמך.

כלל שלישי: הצהרת בריאות. מומלץ לבדוק לפני הגשת התביעה על מה חתמתם במסגרת הצהרת בריאות. אם לא חתמתם כלל על הצהרת בריאות או שהינכם  מבוטחים בביטוח קולקטיבי, יש לשים לב לנטרל מראש אפשרות שחברת הביטוח תנסה לדחות אתכם בטענה שלא דיווחתם אמת. לא אחת אנשים שמצטרפים לביטוח נכות מתאונה מצהירים על מצב הבריאות באופן שגוי ושוכחים לדווח על בעיות רפואיות קודמות מהם סבלו לפני ההצטרפות לביטוח בתום לב מוחלט. אם נדע מראש על חתמנו ונזהה בזמן בעיות אפשריות, נוכל לדעת איך להתמודד מול חברת הביטוח בדרך יעילה הרבה יותר.

חשוב לדעת כי בביטוח קולקטיבי שבו עברתם את תקופת ההמתנה בהתאם לחוק, הנכם מכוסים גם אם סבלתם בעבר מבעיות רפואיות קודמות.

תביעות תאונות אישיות
תביעות תאונות אישיות
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!