לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת סיעוד דקלה

דקלה הייתה אחת מבין חברות הביטוח הראשונות שהציעו למכירה פוליסות ביטוח סיעודי.

לקראת אמצע שנות ה – 90 פתחה חברת דקלה במסע פרסום וצירוף רב של מבוטחים. בזמנו עבדתי כנציג מכירות שתפקידו היה לצרף מבוטחים אל ביטוח הסיעודי של דקלה. לימים התברר לי כי בעת הליכי הקבלה לביטוח של דקלה היו כשלים רבים. לא אחת מבוטחים צורפו לביטוח ללא הקפדה על רישום מדוייק של המחלות מהם הם סובלים.
התוצאה הייתה, כי חברת דקלה דחתה מבוטחים בטענות שלא גילו את האמת בעת ההצטרפות לביטוח. בבית משפט לאורך השנים נטען כי לפני ההצטרפות לביטוח הם חלו במחלה ואילו היו מדווחים אמת, וחברת דקלה הייתה יודעת על המחלה לפני שנערך הביטוח, היא לא הייתה מצרפת אותם. כלומר, חברת דקלה טענה למעשה לרמייה.
כדי להבין את היקף הדחיות הגורפות של החברה, בתי המשפט החלו לבדוק בדיעבד את הצהרת הבריאות ואת הנוסחים של הצהרת הבריאות. אם הצהרת הבריאות הייתה לא ברורה, חוייבה דקלה לשלם למבוטחים פיצוי כספי על תביעת הסיעוד שהוגשה כנגד דקלה. בדרך זו עשו בתי המשפט צדק עם מבוטחי דקלה שנדחו על לא עוול בכפם.
טענה מקוממת אחרת שעלתה מתוך תביעות סיעוד שהוגשו לדקלה, הייתה כי המבוטח לא עמד בהגדרות הפוליסה לעניין מקרה סיעוד. למשל, טענה כי המבוטח לא עמד בהגדרת דמנציה בפוליסה שכן לפי הגדרת דמנציה על המבוטח להיות זקוק להשגחה, או טענה שכיחה אחרת היא שהמבוטח לא איבד את היכולת שלו לבצע את הפעולה ב – 50 אחוז בפעולה מסוימת.
כנגד הטענה שהמבוטח לא איבד את היכולת שלו לבצע את הפעולה ב – 50 אחוז בהחלט ניתן להתמודד ולהוכיח אחרת. הרי ההגדרה של חוסר היכולת לבצע פעולה ב – 50 אחוז היא הגדרה לא ברורה ואם היא לא ברורה לחברת הביטוח אז היא לא ברורה גם למבוטח ומותירה מקום לפרשנות.
לכן ההמלצה היא לא אחת לבדוק למה חברת הביטוח דחתה את התביעה לסיעוד ולבדוק איך לתקוף את ההחלטה. זכרו שבמקום שבו יש פרשנות, הספק יכול לפעול לרעת חברת הביטוח שדחתה את התביעה והחליטה שלא לשלם את תגמולי הבטוח למבוטח, כיוון שבית המשפט תמיד יוכל לטעון את ההיפך הגמור.
תביעת סעוד דקלה
תביעת סעוד דקלה
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!