לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת ביטוח פגע וברח

לצערנו קיימים מקרים של פגע וברח אשר שונים מהותית ממקרים רגילים של תאונות דרכים. במקרים שבהם ידועים פרטיו של הנהג הפוגע ושל חברת הביטוח שלו, לרבות מקרים של פגיעה בהולך רגל על הנפגע להגיש תביעה אל חברת הביטוח של הרכב שפגע בו. אולם במקרים שבהם לא ידועים פרטי הנהג הפוגע או חברת הביטוח שלו, עדיין אפשר לקבל פיצוי וזאת במסגרת תביעה של הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים – קרנית

קרנית – הקרן למיצוי זכויות נפגעי תאונות הדרכים

קרנית היא גוף שתכליתו לפצות נפגעי נזק גוף אשר אינם יכולים לתבוע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, או בשל תאונת פגע וברח, או בשל מקרים שבהם חברת הביטוח דוחה את בקשת התביעה בגין אי עמידה בתנאים ( לדוגמא, במקרה שהנהג כלל לא חידש את ביטוח החובה ולא שילם עליו, נתן לנהג לא מורשה לנהוג ברכב, התבצע פשע באמצעות הרכב ועוד ). לצורך הגשת תביעה לקרנית על הנפגע למלא טופס תביעה ולהגישו לקרנית יחד עם כל המסמכים שמעידים על הפגיעה בתאונה ועל הנזק כתוצאה ממנה.

הסבר לאופן הגשת תביעה לקרנית תוכלו למצוא כאן. מומלץ לקרוא היטב את ההנחיות וההסבר ולצרף את כל המסמכים המפורטים בעמוד 8. תביעה שלא תמולא כראוי עלולה להידחות או לקבל הצעת פיצוי נמוכה. מומלץ שלא להגיש את התביעה מיד לאחר התאונה אלא לבדוק עם הרופאים האם קיים נזק מתמשך כתוצאה מהתאונה ואף נזק עתידי. לשאלת חומרת הנזק קיימת השלכה ישירה על תפקוד יומיומי ואובדן כושר העבודה, דבר שיכול להשפיע על גובה הפיצוי.

ככל שהמסמכים שיוגשו יהיו מפורטים ומקיפים הן לעניין התאונה והן לעניין הנזק ויצורפו כל המסמכים הנדרשים – למשל : ויתור סודיות רפואית, אישור משטרה לתאונה, שמות עדים, דוחות רופאים ותוצאות בדיקות ואבחנות יהיה קל יותר לקרנית לברר את התביעה.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!