לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן?

 

תאונת דרכים – אחת השאלות החשובות היא: "מה עליי לעשות לאחר שנפגעתי בתאונת דרכים?"

ראשית, הכי חשוב אחרי שסיימנו את העצבים, את ההתרגשות לעצור רגע ככל שאפשר ולשאול את עצמנו מה כואב לנו? ממה אנו הכי סובלים? השאלה היא שאלה מאוד חשובה שכן מה שאנו סובלים ממנו אנו ניטה להתלונן עליו לאחר התאונה בחדר מיון, מוקד או בתיעוד אצל רופא משפחה. אולם לפעמים קיימת פגיעה עקיפה, פגיעה כזאת שאנו חושבים שאולי קשורה לפגיעה ממנה נפגענו אבל באופן עקיף.

נסביר אם נפגעת בצוואר, אולי יכול להיות הרגשה של חוסר תחושה ביד מעוצמת המכה, או לפעמים אולי כאבי ראש שהחלטנו פחות לשים לב אליהם, הכל כמובן מהתרגשות או מעצמת המכה.

לכן הכלל הכי חשוב כשקורית תאונת דרכים הוא להקפיד לתעד את הפגיעות הראשוניות ככל האפשר. אם לא נצליח לתעד את הפגיעות הראשוניות בצורה מדויקת, יהיה לנו קשה לטעון אח"כ לפגיעות נוספות. הכלל הוא שהפגיעה הראשונית אשר נרשמה בבית חולים, במוקד, או אצל רופא מטפל היא הפגיעה ממנה סבלת, אחרת לא היית מתלונן עליה.
כמובן שאם לא רשמו את הפגיעה במועד סמוך ניתן לתקן את הכל, אבל העבודה היא קשה מאוד ולפעמים הופכת לבלתי אפשרית, הכל תלוי בתיק, בסוג הפגיעה, במומחה אשר יבדוק אתכם בתביעה אותה תגישו.
עו"ד פייפר מדגיש את החשיבות של בדיקת מומחה לאחר תאונת דרכים:

עוד כלל שלפעמים אנו שוכחים בתאונות דרכים הוא מעקבים בתביעה. מעקבים הם עניין חשוב מאוד לאורך כל התביעה. לא אחת אני נתקל בלקוחות שיש להם נזק גדול, אבל קשה להם עם מעקבים, הסבל שלהם רב ביותר, והם מעדיפים לא להיות מטופלים בקופה.

אולם במקרה של נזק גדול נרצה לקבל את הפיצוי הכי גדול, כי דרך חברת הביטוח נוכל לדרוש את הפיצוי על הפציעות העתידיות ועל הסבל העתידי. לכן חשוב מאוד להקפיד על מעקבים, ובמעקבים להישמע להוראות עורך הדין המטפל בכם. לא אחת נתקלתי בתאונות לא נעימות, קשות, בהם לקוח החליט לא לעשות מעקבים, כמובן שהתוצאה הייתה הפחתת הנזק והפיצוי אותו יקבל הלקוח.
אם עברנו את עניין המעקבים והסכמנו על כך שאנו צריכים לעשות מעקבים גם אם המעקבים הם לא נעימים לנו, הגענו לשלב פחות נעים, שלב של איסוף התיעוד הרפואי, קבלות והוצאות.
תאונת דרכים - מה עושים לאחר מכן
תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן

 

לא אחת חברת הביטוח תרצה לראות את פירוט ההוצאות אותם הוצאתם על טיפולים רפואיים.

העניין הוא כזה שהרבה מבוטחים לא מסודרים בעניין הזה, מחליטים לא לשמור לעצמם את ההוצאות שהוצאו בתיק לטיפול בתביעה.  התוצאה היא תשלום מופחת. לכן תתייחסו אל ההוצאות כאילו הנכם מנהלים הנהלת חשבונות מסודרת ונדרשים להגיש דוחות לרשויות. ככל שתהיו מדויקים כך תקבלו פיצוי נכון והולם לנזקים מהם הנכם סובלים.

ועוד עניין לבחור את העורך הדין. אחרי שקורית תאונה, אנו מחליטים לרוב לעורך דין ששמענו עליו מחברים, אך כאן עולה השאלה האם אותו עורך דין לתביעות תאונות דרכים הוא העורך הדין שמתאים לכם.

לכל אחד מאיתנו ישנם מטרות שונות. האחד רוצה פיצוי מהיר בזמן קצר, האחר רוצה עורך דין מומחה שיודע לעסוק מול חברות הביטוח אולם ייתן לו שירות אישי, והאחר רוצה משרד עם עובדים שם יש יתרון לגודל ולצורת השירות אותו יקבל הלקוח שנפגע בתאונת הדרכים .

לפעמים גם בתאונות דרכים ישנם עורכי דין לתאונת דרכים שיש מומחיות לפגיעה מסוימת בה הם עשויים להוציא ללקוח תוצאות מריביות וגבוהות. כמו למשל עורך דין שיודע לבסס אבדן כושר עבודה על רקע פגיעות בהם ניתן לתת טיפול בקנאביס רפואי, או עורך דין לתביעות של פגיעות ראש, או עורך דין לפציעות ספורטאים.

המכנה המשותף לאותם עורכי דין הוא יכולת המומחיות שלהם שעשויה להוביל לכך שתוצאות הטיפול בתביעת תאונת הדרכים שווה תשלום גבוהה יותר. לכן ולסכום חשבו מה המטרות שלכם ותדעו לכוון איזה עורך דין מומחה בתחום תאונות דרכים הנכם רוצים לבחור.
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!