לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)

 

לא אחת נכה שמגיע תביעה לפטור ממס הכנסה וסובל מפגיעה אבי העורקים (אנוריזמה) עשוי להיות זכאי לאחוזי נכות משמעותיים על רקע פגיעה זו.

אם מסתכלים על תיקי פטור ממס הכנסה, תיקים רבים שמצליחים להוכיח כי קיימת פגיעה אבי העורקים מתקדמים משמעותית אל עבר הפטור ממס הכנסה.

 

אז על מה להסתכל ולבדוק:

נכה שמגיש תביעה לפטור ממס הכנסה על עניין של אבי העורקים חייב להראות כי קיימות הפרעות משמעותית במחזור הדם.

לא אחת נתקלתי במהלך השנים בתיקים בהם ההפרעות במחזור הדם הינם קטנות. לכך קיימת משמעות באחוזי הנכות שיקבל הנכה. אם ההפרעה היא קטנה, גם אחוזי הנכות שלהם זכאי הנכה יהיו קטנים. לכן הכלל הראשון הוא להוכיח את מידת ההפרעה במחזור הדם- ככל שמידת ההפרעה במחזור היא משמעותית, כך נוכל לקבל אחוזי נכות גבוהים יותר ולהתקדם אל עבר הפטור ממס הכנסה לנכים שסובלים מפגיעה באבי העורקים.

 

פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)
פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)

 

כלל השני מבחן גודל העורק- על מנת להגדיל את הסיכויים לפטור ממס הכנסה יש להוכיח כי הפגיעה היא בעורק גדול. לא אחת נתקלתי בתיקים בהם הפגיעה היא בעורק קטן, אם הפגיעה היא בעורק קטן ולא משמעותי גם לכך ישנה השפה על אחוזי הנכות שנקבל. אם עברנו את שני הכללים גם מבחן גודל העורק וגם את מבחן ההשפעה על מחזור הדם, הגענו לסעיפי הנכות הגבוהים.

כלל השלישי- אמינות. על מנת להכנס לסעיפי הנכות הגבוהים של 60% לנכים שמעוניינים להגיע לפטור ממס הכנסה על פגיעה באבי העורקים, יש להציג תלונות אמינות ועקביות גם על תופעות הלוואי שנגרמות לחולה עקב הפגיעה באבי העורקים.

כלל רביעי- ביצעתם את הבדיקות שמציגות את הבעיות, אל תהססו להביא את הבדיקות לוועדה. הפוסקים בוועדה לא אוהבים להסתמך על המזל, אלא אוהבים להעניק אחוזי נכות על בסיס בדיקות אובייקטיביות. זכרו! כמה שיותר בדיקות שתומכות בטענה שלכם לפגיעה משמעותית באבי עורקים, כך תתקדמו בסיכויים שלכם להגיע לפטור ממס הכנסה לנכים.

 

זכרו! ללא אמינות לתובע ולחולה שתובע פטור ממס הכנסה, לא תוכלו להגיע לסעיפי הנכות המשמעותיים.

לסכום למדנו כי חולים שמעוניינים להגיש תביעה לפטור ממס הכנסה על רקע הפגיעה באבי העורקים, עליהם להוכיח את מבחן הפגיעה במחזור הדם, מבחן הפגיעה בעורק וכמובן להיות אמינים. זכרו לפנות לעורך דין מומחה בנושאי פטור ממס הכנסה טרם הגשת תביעה!

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!