לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)

הסובלים מאנוריזמה ( מפרצת ) באבי העורקים או באזורים אחרים בגוף זכאים לאחוזי נכות מן המוסד לביטוח לאומי בשיעור של בין 10% להפרעה קטנה ועד 100% להפרעה קשה ומסכנת חיים. הסכנות הטמונות במפרצת הינה התפוצצותה וגרימת דימום פנימי מאסיבי מסכן חיים וגם יצירת קרישי דם אשר מתפזרים במחזור הדם ועלולים להיעצר בכל מקום בגוף לרבות במוח ובלב ולהביא לסכנה מיידית לחיי האדם, או לחסום את כלי הדם של אחת הגפיים ולסכן את קיומה בשל עצירת זרימת הדם לאיבר. מסיבה זו יש לטפל במפרצת באמצעות ניתוח ובאמצעות מעקב אחר התפתחות מפרצות נוספות באזורים שונים בגוף. אנשים הסובלים ממפרצת בדרך כלל יסבלו גם מהפרעות למחזור הדם ומשורה של מגבלות על חייהם על מנת למנוע את המפרצת הבאה וכמו כן לדאוג שהמפרצת שטופלה לא תחמיר שוב. בעלי מפרצת הזוכים לאחוזי נכות גבוהים יהיו זכאים בנוסף גם לאישור פטור ממס הכנסה.

מהם הקריטריונים לקבלת פטור ממס הכנסה במקרה של מפרצת עורקים?

פטור ממס הכנסה ניתן כאשר האדם הסובל ממפרצת עורקים זכאי ל – 60%  נכות . בדרך כלל מתקבלים אחוזים גבוהים של נכות כאשר קיימות הפרעות משמעותיות במחזור הדם. הקריטריונים לאחוזי נכות גבוהים המקנים פטור ממס הכנסה הם:

כלל ראשון – מיקום המפרצת: מפרצת הממוקמת באבי העורקים, בחזה או בבטן עם הפרעות קשות במחזור הדם יכולה לזכות את האדם הסובל ממנה בעד 100 אחוזי נכות. כך שלמיקום המפרצת יש חשיבות רבה. אך חשוב לזכור כי כל מקרה הינו לגופו, וגם אם אתם סובלים ממפרצת בגפיים התחתונות אשר בדרך כלל אינן מזכות באחוזי נכות ניכרים אך מצליחים להוכיח את הפגיעה הקשה של המפרצת באורח חייכם, אחוזי הנכות יעלו בהתאמה.

כלל שני – גודל העורק שבו התרחשה המפרצת: המוסד לביטוח לאומי מדרג את אחוזי הנכות המגיעים לאדם הסובל ממפרצת על פי גודל העורק ומידת הנזק שהוא עשוי לגרום לאדם במידה והוא מתפוצץ. בעוד עורק גדול וראשי עלול להביא למותו של האדם תוך שניות מהתפוצצות המפרצת, עורק קטן המתפוצץ עשוי להוביל להתעלפויות וירידה חדה בלחץ הדם, אך רבים הסיכויים להציל את חייו של האדם בהינתן עזרה מיידית מתאימה.

כלל שלישי – השפעת המפרצת על חייו של האדם: המוסד לביטוח לאומי מייחס חשיבות רבה להשפעת המפרצת על חייו של האדם ולסיכון שהיא מביאה לחייו. כל עוד המפרצת נמצאת תחת מעקב ושליטה, טופלה על ידי ניתוח או צינתור ( בניתוח מבוצע הידוק של העורק למניעת התפוצצותו, ובצינתור מוחדר סליל אשר שומר על שלמותו של העורק ומונע מן המפרצת להמשיך ולגדול ) ומה הסיכויים שהאדם ילקה במפרצת נוספת בשל לחץ הדם הגבוה ממנו הוא סובל או נטייה תורשתית למפרצות.

כלל רביעי –  בדיקות עדכניות: כאשר מגישים בקשה לפטור ממס הכנסה בגין אנוריזמה, חשוב מאד לצרף את המסמכים העדכניים ביותר כדי לשקף את הקושי וההתמודדות היומיומית עם המפרצת בתקופה הסמוכה להגשת הבקשה ולא להסתמך על נתוני עבר שאינם עדכניים עוד. ככל שהנתונים עדכניים יותר כך ייטב.

במידה וגם אתם סובלים מאנוריזמה ומעוניינים לקבל פטור ממס ההכנסה, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בנושאי פטור ממס הכנסה כדי לממש זכות זו. במידה ואחוזי הנכות שלכם הינם מתחת לרף של 60% נכות, חשוב לבדוק כיצד ניתן להעלותם על ידי שיקוף של ההשלכות של המפרצת על חייכם ועל איכותם.

 טרם הגשת תביעה!

פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)
פטור ממס הכנסה לנכה ואנוריזמה (aneurysma)
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!