לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה לנכה

סרטן הערמונית הינו אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר בקרב גברים מעל גיל 50 ועשוי לזכות את הסובל ממנו באחוזי נכות ניכרים וגם באובדן כושר עבודה מחברת הביטוח. בדרך כלל הגורמים להעלאת אחוזי הנכות עד לאחוז משמעותי הינו ניתוח להסרת הגידול שממנו יש דרך ארוכה להתאוששות, והנזקים המשניים שנגרמים עקב המחלה כגון בריחת שתן, ירידה דרסטית בתפקוד המיני, כאבים, אי נוחות באזור, הצורך בהקרנות כדי לטפל במחלת הסרטן ותסמיניה הכוללים אובדן תיאבון, בחילות והקאות. אך בנוסף לזכויות אלו, יהיה זכאי החולה אשר נותר נכה לקבלת פטור ממס הכנסה.

למרות זכות זו, רבים המנסים להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה מגלים כי הדרך אינה כה חלקה. רצוי מאד להתייעץ עם עורך דין הבקיא בנושאים אלו לפני הגשת הבקשה על מנת להגביר את הסיכוי לקבלתה. בנוסף, לעיתים קרובות אחוז הנכות שנקבע לאדם מעט נמוך מן הרף הרצוי לפטור ממס הכנסה, ובאמצעות בניית תיק רפואי מקיף המסכם את כל השלכות המחלה על חייו של האדם, לרבות הנזקים הפיזיים, הנפשיים, הכלכליים והמשפחתיים, להתייצב  לועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי ולהיאבק על העלאת אחוזי הנכות לרף המתאים.

מחלת סרטן הערמונית איננה המחלה היחידה העשויה לזכות את הסובל ממנה באישור פטור ממס הכנסה, גם מחלות לב ומחלת הסכרת מאפשרת לחולים רבים לזכות בפטור. אך עם זאת, לאחרונה הוקשחו מעט התנאים לקבלת נכות עקב מחלות אלו. בעבר, אדם אשר עבר אירוע לב ומקבל בשל כך טיפול תרופתי, היה מקבל באופן מיידי 25% נכות, אולם כיום הועדות הרפואיות מקנות על כך רק 10% נכות. נכון הדבר גם לגבי מחלת סוכרת אשר בעבר זיכתה את הסובל ממנה בפטור ממס הכנסה כמעט אוטומטי, אך כיום יש להציג סיבוכים קשים של המחלה וחוסר איזון על מנת לזכות באחוזי נכות גבוהים מספיק כדי לקבל את הפטור.

לשם השוואה, בעבר,  סיבוכים של מחלת הסכרת היו מקנות לחולה 65% נכות. כיום,  על מנת להגיע עד לרף של פטור ממס הכנסה לאדם נכה שחולה במחלת הסוכרת, יש להוכיח כי הוא אינו מצליח להשיג שליטה במחלה גם באמצעות טיפול תרופתי באינסולין, ואילו חולים אשר הצליחו להשיג שליטה במחלה באמצעות דיאטה ושמירה על אורח חיים בריא ומתן אינסולין באופן מתון, יזכו ב 10% נכות 'בלבד' ולכן לא יהיו זכאים לפטור. במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף על הנהלים החדשים בקביעת אחוזי נכות במחלות לב או סכרת, היכנסו אל החוקים של המוסד לביטוח לאומי.

פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

76666666666666666666פפפפפמ=מ

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!