לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה לנכה

 

לא אחת אנו נתקלים בחולה שחלה במחלה קשה כמו סרטן הערמונית.

אז השאלה איך מחלה כזאת עשויה לזכות את החולה בפטור ממס הכנסה לאדם שמרגיש כנכה. מחלת הסרטן שפוגעת בערמונית היא מחלה קשה שלא אחת עשויה לפגוע בתפקוד המיני של החולה. אם מחלה כזאת עשויה לפגוע בתפקוד המיני באופן מלא והחולה לא עבר את גיל 70, רק על בעיית האי תפקוד המיני הוא עשוי לקבל 30%. גם על בעיות אחרות הוא עשוי לקבל אחוזי נכות גבוהים כמו בעיות של בריחת שתן.

 

מכאן השאלה היא איך להגיע לפטור ממס הכנסה על בעייה זו.

צריך לבדוק בנוסף אם המחלה מצריכה מעקבים נוספים אצל רופאים, או טיפולים שונים כמו הקרנות. אם המחלה מצריכה גם מעקבים רפואיים או אפילו הקרנות, עצם העובדה שהמחלה מצריכה טיפולים רפואיים, עשויה להגדיל את אחוזי הנכות.

 

פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה

 

לא אחת מחלה זו הגדילה לחולים את הסיכוי להגיע לפטור ממס הכנסה.

עוד מחלות שעשוית להגדיל את הסיכוי לפטור ממס הכנסה, הם מחלות של לב, או מחלת הסכרת. אם בעבר סעיפי הלב היו מאוד מקלים בעניין של פטור ממס הכנסה לנכים, כיום הדרך לפטור ממס הכנסה על סעיפי הלב היא קשה ביותר. ניקח דוגמא- פעם מי שהיה עובר אירוע לב ומקבל טיפול תרופתי, היה מקבל באופן מיידי 25%. כיום צריך להוכיח הרבה בעיות רפואיות על הלב על מנת לקבל 10%.

תמיד בוועדות של פטור ממס הכנסה רפואי הביטוח הלאומי יחפשו לראות מעקבים עדכניים, לראות תוצאות של בדיקות של אקו, אקג. או מיפוי לב עדכניים. צריך להראות ממצאים בבדיקות אלו על מנת לזכות באחוזי נכות. ניקח דוגמא- בעבר אחד הלקוחות שטופל על ידי המשרד סל מאירוע לב שעבר לפני 15 שנה, קיבל 25%, אולם בבדיקות כיום התוצאות שלו של כל הבדיקות שלו היו כמעט תקינות.

התוצאה היא שכיום הוועדות קבעו לאותו לקוח רק 10%. לכן שמגישים תביעה לפטור ממס הכנסה לחולה לאדם נכה שהוא חולה לב, יש להקפיד לעשות את כל הבדיקות העדכניות. גם מחלות של סוכרת עשויות להגדיל את הסיכוי לפטור ממס הכנסה, אולם בחוק החדש, לא מספיק שיש בעיית סוכרת על מנת להגיע לפטור ממס הכנסה, אלא צריך להראות סיבוכים של מחלת הסוכרת.

לשם השוואה בעבר היה צריך להראות שיש סיבוכים של מחלת הסכרת, ואז אותו חולה, היה מקבל באופן אוטומטי 65%. כיום בחוקים החדשים על מנת להגיע לפטור ממס הכנסה לאדם נכה שחולה במחלת הסוכרת, יש להוכיח כי הוא נוטל אינסולין.

אם החולה במחלת הסוכרת לא יוכיח שהוא אינסולין לא יישאר רק עם 10% בלבד, על רקע בעיית הסוכרת. לסכום שמגישים היום תביעות לפטור ממס הכנסה למי שנכה, צריך לבדוק איך להגדיל את הסיכויים על רקע השינויים שעברו סעיפי החוקים של המוסד לביטוח לאומי.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!