לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעה בעבודה – שבר בשורש כף היד ואחוזי נכות

 

שבר בשורש כף היד יכול לגרום למגבלה קשה בתנועת היד, מה שעלול לגרום להשלכות קשות על התפקוד היומיומי, ביצוע מלאכות שונות, יכולת ההתפרנסות ועוד. במקרים מסוימים ההחלמה משבר בכף היד הינה חלקית בלבד למרות מאמצי שיקום שונים, וזאת בשל המורכבות הרבה של המפרק. בתעלות הקרפליות אשר עוברות בשורש כף היד ישנם עצבים, ופגיעה בהם יכולה לגרום לפגיעה בתנועת האצבעות, לתחושת נימול והירדמות כף היד, כאבים כרוניים, ועוד. מסיבה זו שבר בכף היד עשוי לזכות את הנפגע באחוזי נכות.

המקרה של אבנר

אבנר החליק עם אופנועו בכביש רטוב במהלך סיבוב חד במהלך יום עבודתו. כאינסטינקט, שלח את ידו קדימה כדי לעצור את הבלימה, וכף ידו ספגה את המפגש עם הכביש במלוא עוצמתו. כתוצאה מכך נשבר מפרק ידו של אבנר באופן חמור, ולמעשה התנתק מעצם הרדיוס ( החישור ). אבנר נאלץ לעבור ניתוח לאיחוי עצמותיו, אך גם לאחריו חש שכף היד שלו חלשה, קשה לו להניע אותה, לסגור ולפתוח אותה, והתקשה מאד לאחוז ולהרים חפצים עם היד. בנוסף, בשל הניתוח שעבר, נותרה בידו צלקת ארוכה ורגישה שהכאיבה לו בתנועה.

בעזרתנו, אבנר פנה אל המוסד לביטוח לאומי אשר העניק לו  21% נכות לצמיתות מביטוח לאומי  והכרה כנפגע תאונת העבודה.

 

חשוב לציין כי אחוזי הנכות שקיבל אבנר נבעו בין היתר מן העובדה שהקפיד לתעד את כל הטיפול הרפואי שקיבל מיד לאחר התאונה ולאחריה, הציג את הטיפולים הממושכים, הפיזיותרפיה והשיקום שעבר שהועילו רק במעט ליכולת התנועה של היד, והטיפול במרפאת הכאב שקיבל בשל הכאבים הכרוניים שמהם סבל.

 

נפגעי תאונת דרכים  אשר סובלים משבר בכף היד, זכרו תמיד לפנות לעורך דין בקיא ומיומן על מנת שתוכלו למצות את מלוא זכויותיכם הן מול המוסד לביטוח לאומי והן מול חברות הביטוח השונות.

 

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!