לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

רשלנות במקום העבודה? מגיע לכם פיצוי הולם!

הסיפור הבא הגיע אל משרדנו לאחר טיפול שלא צלח אצל עו"ד קודם. במקרה זה, אדם אשר נפגע בתאונת עבודה ואיבד חלק מאצבעו הגיש תביעה באמצעות אותו עורך דין ולאחר משא ומתן מול חברת הביטוח של המעסיק הוצעה לו פשרה באמצעות פיצוי על סך 8,000$. הנפגע חשש להסכים לעסקה ולכן הגיע אלינו להתייעצות נוספת. לאחר שבחנו את הנזק שנגרם לו והערכנו את סיכוייו לזכות בתביעה, החלטנו לצאת איתו למאבק בחברת הביטוח, שאכן נשא פרי והנפגע זכה בסכום כסף גבוה במיוחד כפיצוי לאור התרשלות בית העסק.

מסיפורו התברר כי הנפגע היה עובד חדש במפעל לחיתוך קרטונים. הנפגע לא עבר הכשרה על המכונה אותה נדרש להפעיל, ולימים הסתבר כי המכונה עליה עבד לא עברה בדיקות תחזוקה תקופתיות, וחמור מכך, המכונה לא היתה יציבה, דבר שפגע ביעילות העבודה ואף היווה סכנה כשלעצמה. במהלך אחד מימי העבודה נתקע קרטון בתוך המכונה, דבר שגרם לעצירתה. המעסיק דרש ממנו לשחרר את הקרטון התקוע, הנפגע נאלץ להכניס ידו למכונה על מנת לשחרר את הקרטון, אך אצבעו נתפסה במכונה וחלק מאצבעו של העובד נכרתה. בנוסף לאובדן חלק מן האצבע, נגרמה לנפגע פגיעה עצבית וקשיים בהזזת היד. הנפגע לא הצליח לשוב לעבודה ותבע את חברת הביטוח של המעסיק.

לאחר בניית התיק בצורה נכונה שהוכיחה כי הנזק גדול מהפיצוי הראשוני שהוצע ללקוח, העובד קיבל פיצוי של 70,000 ₪. פיצוי זה הינו פרי שקלול של וותק העובד, רמת השכר אותה השתכר, סוג משרתו , אחוזי הנכות מתוצאה מהפגיעה והשפעת הפגיעה על יכולת עבודתו העתידית.

למידע נוסף על תביעת חבות מעבידים.

חשוב לדעת כי בכל מקרה של פגיעה בעבודה בין אם מדובר על נזק רפואי חדש ובין אם בעיה רפואית שהוחמרה, בכל מקום שבו הנזק ארע עקב אי מילוי של הוראות בטיחות ויצירת סביבת עבודה בטוחה ניתן לתבוע את חברת הביטוח. במקרה זה חשוב להוכיח את כל מרכיבי הנזק והשפעתו על תפקודך העתידי בשוק העבודה. הפיצוי מחושב באמצעות שקלול מרכיבים כגון: וותק בעבודה, תפקיד, רמת שכר, חומרת הפגיעה והשפעת הפגיעה על יכולת השתכרות וקידום עתידיים.

עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים
עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!