לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים

 

התיק שיובא להלן הגיע למשרדנו בגלגול שני להתייעצות לאחר שהלקוח פנה לטיפול אצל עו"ד עקב פגיעה באצבע בכף ידו ולאחר משא ומתן הוצעה לו הצעת פשרה בסך של 8,000 ₪. הלקוח הגיע אלינו להתייעצות ולאחר בחינת נזקו וסיכוייו הבחנו כי הצעת הפשרה שהלקוח קיבל מחברת הביטוח נמוכה ואינה תואמת לנזק ממנו הוא סובל. בעבודה נכונה הצלחנו להעלות את הפיצוי שמגיע לו עקב הפגיעה.

 

בתיק זה, הלקוח היה עובד חדש במפעל מכונות חיתוך קרטונים שלא עבר הכשרה על המכונה אתה נדרש להפעיל. לימים הסתבר אף, כי המכונה עליה העובד עבד לא עברה בדיקות תחזוקה תקופתיות. המכונה לא היתה יציבה דבר שפגע ביעילות העבודה ואף היווה סכנה כשלעצמה. במהלך אחד מימי העבודה נתקע קרטון בתוך המכונה דבר שגרם לעצירתה ואי יכולת להמשיך בעבודה.

הלקוח נאלץ להכניס ידו למכונה על מנת לשחרר את הקרטון לצורך המשך עבודה במכונה. לצערנו, חלק מאצבעו של העובד נכרתה כולל פגיעה עצבית וקשיים בהזזת היד. העובד לא יכל לשוב לעבודה ותבע את חברת הביטוח של המעסיק. לאחר בניית התיק בצורה נכונה, שצורה שהוכיחה כי הנזק גדול מהפיצוי הראשוני שהוצע ללקוח, העובד קיבל פיצוי של 70,000 ₪.

פיצוי זה הינו פרי שקלול של הוותק של העובד, רמת השכר אותה השתכר, סוג משרתו של העובד, אחוזי הנכות מתוצאה מהפגיעה והשפעת הפגיעה על יכולת עבודתו העתידית.   למידע נוסף על תביעת חבות מעבידים.

 

עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים
עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים

 

חשוב לדעת, כי בכל מקרה של פגיעה בעבודה בין אם מדובר על נזק רפואי חדש ובין אם בעיה רפואית שהוחמרה, בכל מקום שבו הנזק ארע עקב אי מילוי של הוראות בטיחות ואי הספקת סביבת עבודה בטוחה ניתן לתבוע את חברת הביטוח.

במקרה זה, חשוב להוכיח את כל מרכיבי הנזק ואת השפעת הנזק על תפקודך העתידי בשוק העבודה. הפיצוי המשולם  נעשה באמצעות שקלול מרכיבים כגון: וותק בעבודה, תפקיד, רמת שכר, חומרת הפגיעה, השפעת הפגיעה יכולת השתכרות וקידום עתידיים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!