עובד שנקטעה לו אצבע ותבע חבות מעבידים

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

התיק שיובא להלן הגיע למשרדנו בגלגול שני להתייעצות לאחר שהלקוח פנה לטיפול אצל עו”ד עקב פגיעה באצבע בכף ידו ולאחר משא ומתן הוצעה לו הצעת פשרה בסך של 8,000 ₪. הלקוח הגיע אלינו להתייעצות ולאחר בחינת נזקו וסיכוייו הבחנו כי הצעת הפשרה שהלקוח קיבל מחברת הביטוח נמוכה ואינה תואמת לנזק ממנו הוא סובל. בעבודה נכונה הצלחנו להעלות את הפיצוי שמגיע לו עקב הפגיעה.

בתיק זה, הלקוח היה עובד חדש במפעל מכונות חיתוך קרטונים שלא עבר הכשרה על המכונה אתה נדרש להפעיל. לימים הסתבר אף, כי המכונה עליה העובד עבד לא עברה בדיקות תחזוקה תקופתיות. המכונה לא היתה יציבה דבר שפגע ביעילות העבודה ואף היווה סכנה כשלעצמה. במהלך אחד מימי העבודה נתקע קרטון בתוך המכונה דבר שגרם לעצירתה ואי יכולת להמשיך בעבודה. הלקוח נאלץ להכניס ידו למכונה על מנת לשחרר את הקרטון לצורך המשך עבודה במכונה. לצערנו, חלק מאצבעו של העובד נכרתה כולל פגיעה עצבית וקשיים בהזזת היד. העובד לא יכל לשוב לעבודה ותבע את חברת הביטוח של המעסיק. לאחר בניית התיק בצורה נכונה, שצורה שהוכיחה כי הנזק גדול מהפיצוי הראשוני שהוצע ללקוח, העובד קיבל פיצוי של 70,000 ₪. פיצוי זה הינו פרי שקלול של הוותק של העובד, רמת השכר אותה השתכר, סוג משרתו של העובד, אחוזי הנכות מתוצאה מהפגיעה והשפעת הפגיעה על יכולת עבודתו העתידית.   למידע נוסף על תביעת חבות מעבידים.

חשוב לדעת, כי בכל מקרה של פגיעה בעבודה בין אם מדובר על נזק רפואי חדש ובין אם בעיה רפואית שהוחמרה, בכל מקום שבו הנזק ארע עקב אי מילוי של הוראות בטיחות ואי הספקת סביבת עבודה בטוחה ניתן לתבוע את חברת הביטוח. במקרה זה, חשוב להוכיח את כל מרכיבי הנזק ואת השפעת הנזק על תפקודך העתידי בשוק העבודה. הפיצוי המשולם  נעשה באמצעות שקלול מרכיבים כגון: וותק בעבודה, תפקיד, רמת שכר, חומרת הפגיעה, השפעת הפגיעה יכולת השתכרות וקידום עתידיים.

גם עשוי לעניין אותך

תביעות אובדן כושר עבודה בחברת ביטוח

תביעות אובדן כושר עבודה בחברת ביטוח

לא אחת כאשר אדם סובל ממחלה אם בעיה רפואיות, או תאונה שקרתה, והוא מוצא את עצמו מתקשה לעבוד, הוא מחליט לעשות את הצעד הקשה, והוא להפעיל את הביטוחים שאותם שילם

תביעת נכות מעבודה – איך מתחילים?

תביעת נכות מעבודה – איך מתחילים?

ראשית, מהי תאונת עבודה? ארוע שארע לאדם במהלך עבודתו, עקב עבודתו וכן בנסיעה אל העבודה או בדרך חזרה ממנה יוכר כתאונת עבודה. כמו כן ניתן לתבוע תביעת נכות מעבודה גם

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

יש לך שאלה? משרדינו ישמח להזמין אתכם לפגישת ייעוץ

התקשרו עכשיו