פגיעת טנטון ותביעת חבות מעבידים

תביעה לביטוח לאומי על ירידה בשמיעה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

משרדנו מטפל בתביעת לקוח שסובל מטנטון עקב חשיפה ממושכת לתדרי רעש גבוהים ואי מתן אביזרי מגן מתאימים.

הלקוח מנופאי באחת החברות הגדולות במשק. בעל וותק של למעלה מ-30 שנה חשוף לאורך שנים רבות לרעש בעבודה. רמות השתכרותו מהגבוהות במשק עקב רמת הסיכון לה הוא חשוף, תפקידו והוותק שלו. הלקוח מטופל במשרדנו במסגרת שתי תביעות. הראשונה תביעה לנכות מעבודה במוסד לביטוח לאומי שם קיבל בגין נזקיו כתוצאה מהטנטון ותאונות עבודה נוספות אותם עבר פיצוי של 6 ספרות (פיצוי חד פעמי מאחר ואחוזי הנכות לא מגיעים לסף מזכה בקצבה).

כיום, בסיום התביעה לביטוח לאומי התיק נבנה לצורך הגשת תביעה לחברת הביטוח לפיצוי בגין הטנטון (תאונות העבודה הנוספות לא התחרשו עקב רשלנות המעביד). מאחר ומדובר על עובד בעל וותק שנים אורך עם תפקיד בסיכון ושכר גבוה, הפיצוי שיינתן לו יהיה בן 6 ספרות אף הוא.

כאב ראש בעבודה

חשוב לדעת, במקרים של תביעת חברת הביטוח של המעסיק, חברת הביטוח אוהבת לקבל מידע על תביעה בביטוח לאומי  – האם הלקוח הגיש תביעה, מה אחוזי הנכות שנפסקו לו, השפעת הפגיעה על יכולתו העתידית – האם אחוזי הנכות הם זמניים או לצמיתות. במקרה שמתכננים להגיש תביעה כפולה כמו במקרה זה, חשוב לבנות אותה בצורה נכונה ולא להגישה בצורה נמהרת שעלולה לפגוע בפיצוי שישולם לך.

במידה והלקוח אינו מעוניין בהגשת תביעה לביטוח לאומי חשוב לדעת, כי החוק אינו מחייב הגשת תביעה גם למוסד לביטוח לאומי ובמקרה זה כדאי להתעקש על קבלת הפיצוי מחברת הביטוח, אף אם חברת הביטוח תנסה לעשות שרירים ולהתחמק מתשלום בטענה כי לא הוגשה תביעה לביטוח לאומי.

למידע נוסף על תביעת חבות מעבידים.

גם עשוי לעניין אותך

פגיעת ראש‎

פגיעת ראש‎

חבלת ראש לאחר תאונת דרכים- כיצד ביטוח לאומי קובע את אחוזי הנכות על פגיעת הראש לאחר תאונת דרכים וכיצד מומחה של בית המשפט במקרה של תאונת דרכים קובע את אחוזי

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ ושחיקה בעבודה הפכו להיות מגיפה במדינת ישראל. לא אחת לחץ ושחיקה בעבודה הינם גורמים רציניים ביותר לאובדן כושר. עובדים רבים תובעים אובדן כושר על רקע לחץ ושחיקה בעבודה, שהינם

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

התקשרו עכשיו