לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעת טנטון ותביעת חבות מעבידים

 

משרדנו מטפל בתביעת לקוח שסובל מטנטון עקב חשיפה ממושכת לתדרי רעש גבוהים ואי מתן אביזרי מגן מתאימים.

 

הלקוח מנופאי באחת החברות הגדולות במשק. בעל וותק של למעלה מ-30 שנה חשוף לאורך שנים רבות לרעש בעבודה. רמות השתכרותו מהגבוהות במשק עקב רמת הסיכון לה הוא חשוף, תפקידו והוותק שלו. הלקוח מטופל במשרדנו במסגרת שתי תביעות.

הראשונה תביעה לנכות מעבודה במוסד לביטוח לאומי שם קיבל בגין נזקיו כתוצאה מהטנטון ותאונות עבודה נוספות אותם עבר פיצוי של 6 ספרות (פיצוי חד פעמי מאחר ואחוזי הנכות לא מגיעים לסף מזכה בקצבה).

כיום, בסיום התביעה לביטוח לאומי התיק נבנה לצורך הגשת תביעה לחברת הביטוח לפיצוי בגין הטנטון (תאונות העבודה הנוספות לא התחרשו עקב רשלנות המעביד). מאחר ומדובר על עובד בעל וותק שנים אורך עם תפקיד בסיכון ושכר גבוה, הפיצוי שיינתן לו יהיה בן 6 ספרות אף הוא.

 

פגיעת טנטון ותביעת חבות מעבידים
פגיעת טנטון ותביעת חבות מעבידים

 

חשוב לדעת, במקרים של תביעת חברת הביטוח של המעסיק, חברת הביטוח אוהבת לקבל מידע על תביעה בביטוח לאומי  – האם הלקוח הגיש תביעה, מה אחוזי הנכות שנפסקו לו, השפעת הפגיעה על יכולתו העתידית – האם אחוזי הנכות הם זמניים או לצמיתות. במקרה שמתכננים להגיש תביעה כפולה כמו במקרה זה, חשוב לבנות אותה בצורה נכונה ולא להגישה בצורה נמהרת שעלולה לפגוע בפיצוי שישולם לך.

במידה והלקוח אינו מעוניין בהגשת תביעה לביטוח לאומי חשוב לדעת, כי החוק אינו מחייב הגשת תביעה גם למוסד לביטוח לאומי ובמקרה זה כדאי להתעקש על קבלת הפיצוי מחברת הביטוח, אף אם חברת הביטוח תנסה לעשות שרירים ולהתחמק מתשלום בטענה כי לא הוגשה תביעה לביטוח לאומי.

 

כאב ראש בעבודה

 

למידע נוסף על תביעת חבות מעבידים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!