לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת עבודה עם מלגזה

 

בענף התעשייה משתמשים לא אחת במלגזה, וכתוצאה מכך תאונת עבודה במלגזה או תאונת עבודה עם מלגזה הפכו להיות שכיחות.

המקרה ג', בן 38, ממחיש את התוצאה הקשה של תאונות עבודה עם מלגזה. ג' התהפך עם המלגזה בה נסע במהלך עבדותו. התוצאה של התאונה הייתה קשה מאוד. ג' נפגע בגב, בצוואר, סבל מפגיעה בראש. כמובן שכתוצאה מהנפילה נגרמו לג' צלקות. המוסד לביטוח לאומי שבדק את תאונת העבודה ודן באחוזי הנכות לא היסס וקבע 56% נכות על רקע הפגיעה הקשה.

בין היתר נקבע כי הפגיעה בראש, שגרמה לבעיות תפקודיות של זכרון ושכחה תזכה אותו בנכות גבוהה בשיעור של 25%. גם מקרים אחרים בהם קורת תאונת עבודה עם מלגזה, מצביעים על נזקים קשים. באחד המקרים בהם טיפל המשרד נפגע לקוח בירך עת המלגזה פגעה בו במהלך העבודה.

 

תאונת עבודה עם מלגזה
תאונת עבודה עם מלגזה

 

נזק בירך נחשב לנזק משמעותי מאוד כי הירך משמשת לקשר את התפקוד של הרגל עם הברך, ואם קיים נזק לירך קיים קושי ללכת ולתפקד.

התוצאה על הפגיעה בירך נקבעו לו לתובע נכות גבוה בשיעור של 20%.

מלבד הפגיעות האחרות וגם תאונה זו הסתיימה באחוזים גבוהים בשיעור של 43%.

אחת השאלות אותה שואלים לקוחות היא האם תאונה במלגזה היא תאונת דרכים.

 

 

אם המלגזה משמשת לנסיעה ויש צורך ברישיון נהיגה על מנת לתפעל אותה היא עשויה להיות מוגדרת כרכב מנועי. אם אפשר לתבוע בתביעה של תאונת דרכים במלגזה זה מקל על ההליכים שכן אם מדובר בתאונת דרכים לא צריך להוכיח רשלנות.

לעומת זאת אם מדובר בתביעה מול המעסיק ולא מול ביטוח החובה, הרי שיש צורך להוכיח ברשלנות. הוכחת רשלנות היא דבר קשה מאוד ויש להערך בהתאם לתביעה על מנת לבסס את הרשלנות בתביעת תאונה במלגזה. לסכום בין אם התאונה היא תאונת דרכי במלגזה או תאונה בה יש צורך לתבוע את המעסיק, בתאונת עם מלגזה יש להערך בהתאם על מנת לבסס את הנזק ולהגדיל את הפיצויים אותם מקבלים .

 

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!