לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

חובת המעסיק בתאונת עבודה: מהי אחריות המעביד?

אחת השאלות השכיחות ביותר שקורת תאונת עבודה האם המעסיק חייב לפצות אותי.

נכון שבתי הדין לעבודה או בתי המשפט שאליהם מוגשות תביעת תאונת עבודה יטו לא אחת לטובת העובד שנפגע, אבל לא בכל מקרה העובד יזכה בפיצוי. מניסיון רב השנים ראיתי שהשופטים עושים הכל כדי לפצות את העובד המסכן שנפגע בשל רשלנות המעסיק. באחד הדיונים היה ברור לכולם שלמעסיק אין רשלנות ואין חובה לפצות את העובד, והחוק תאונות העבודה , קובע שאין לפצות, אך בית המשפט הוציא את הלקוח עם פיצוי של 45,000 ש"ח.

לכן התשובה לחובת המעסיק בתאונות עבודה, או לשאלה של רשלנות מעסיק היא לבדוק במה התרשל המעסיק. אם נצליח להוכיח במה התרשל המעסיק, נוכל להתקדם לשלב הפיצוי.באחד התיקים שהגיעו למשרד זכור לי שלאחר חיפושים של שעות מרובות מצאנו סעיף כללי שהראה שהמעסיק התרשל ולא מילא אחר הוראות החוק.

היה מדובר במקרה בו לא ביצע המעסיק הדרכה של עזרה ראשונה לעובדים ואחת העובדות נפצעה, הייתה זרוקה על הרצפה שעות מרובות, דבר לנזק גדול יותר.

או במקרה אחר גילו פרצה בחוקי העבודה שהמעסיק לא ביצע הדרכות מסויימות לעובדים דבר שגרם לנזק. לכן הכלל הכי חשוב בתביעות של רשלנות מעסיק הוא לבדוק רשלנות מעסיק ואם ישנם סעיפי חוק שמבססים את עניין הרשלנות. אם עברנו את השלב הראשון, המשמעות היא שלמעביד יש אחריות בתאונות עבודה, עכשיו השלב השני הוא לבסס את הנזק. שלב בסוס הנזק הוא כמה אחוזי נכות שווה הנזק שנגרם לעובד עקב רשלנות המעסיק.

לא אחת אני נתקל בתיקים בהם מגיעים לקוחות ואין להם נכות עקב התאונה. המשמעות של תיק ללא אחוזי נכות הוא שהפיצוי עשוי קטן כלומר אותו עובד יוכל לתבוע את המעסיק אבל הפיצוי שיקבל יהיה קטן מאוד, בעיקרון פיצוי של כאב וסבל.

<p data-wpview-marker= .

" width="510" height="340" />

השלב הבא הוא הפגיעה בעבודה. השאלה השלישית אותה שואל בית המשפט בתביעות רשלנות מעסיק, תביעות בהם נבדקת אחריות מעביד בתאונות עבודה, היא האם עקב הפציעה בעבודה יש לאותו תובע פגיעה בכושר העבודה .

 

פגיעה בכושר העבודה עשויה להגדיל את הפיצוי אותו יקבל העובד שתובע את המעסיק.

לכן שבוחרים עורך דין או עו"ד לתביעות רשלנות מעסיק, צריך לחשוב היטב מי יכול לעזור לכם לבסס את הרשלנות ואת האחריות של המעסיק, מי יכול לעזור לכם להגדיל את אחוזי הנכות. למשרדינו יש ניסיון עשיר בתביעות רשלנות נגד מעסיקים ולא אחת עזרנו ללקוחות רבים להגדיל את הפיצויים להם הם זכאים.

חובת המעסיק בתאונת עבודה מהי אחריות המעביד
חובת המעסיק בתאונת עבודה מהי אחריות המעביד
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!