לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נפצעת בעבודה? כדאי לך להכיר את מחירון הפיצויים

בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי פציעות ופגיעות במקומות עבודה מסיבות שונות כמו לדוגמא העדר תכנון מספק, ניסיון לחיסכון בחומרים, העדר הדרכה על הוראות בטיחות בעבודה, שימוש בעובדים בלתי מקצועיים, חוסר תשומת לב ואפילו מקרי אלימות של לקוחות כלפי עובדים (כמו הכאת אחיות ורופאים בבתי חולים או הכאת מורים ע"י הורים או תלמידים) וסיבות נוספות רבות.

הפציעות הללו גורמות פעמים רבות לחוסר יכולת להמשיך ולעבוד, לפרוש ממקצוע שנרכש ולעיתים גם לנטרול מוחלט של העובד. במקרים רבים, הפציעה יכולה לזכות באחוזי נכות, פיצויים חד פעמיים ואף גמלה קבועה מביטוח לאומי.

פעמים רבות, הנפגעים יכולים לקבל פיצוי גם מחברות הביטוח, כך שלמעשה הם יכולים לקבל פיצוי אפילו משני מקורות. הנקודה היא שאם נפצעת בעבודה – מגיע לך פיצוי וכדאי שתלחם עבורו באופן מקצועי ומושכל. חשוב לפנות לעורך דין תביעות אובדן כושר עבודה!

בענף העבודה קיימים מספר סוגים של פגיעות עיקריות כאשר לכל פגיעה מאפיינים והשלכות משלה. הפציעות השכיחות ביותר הן פגיעות ראש, צוואר, גב וגפיים. פגיעת ראש למשל, יכולה לגרום לאובדן זיכרון לטווח קצר/ ארוך, זמני/ קבוע, איבוד תיאבון, דכדוך, דיכאון, איבוד ריכוז, בעיות עצביות ונוירולוגיות, בעיית שינה, דימומים מוחיים ועוד.

פציעות צוואר יכולות לגרום בין היתר לנוקשות צווארית, כאבים בלתי פוסקים, העדר יכולת הנעה, כאבי ראש ובעיות זיכרון. כל הפציעות והפגיעות מסוג זה וסוגים נוספים זוכות לפיצוי. אך רגע לפני הגשת התביעה, כדאי להתייעץ ולהיעזר בגורם מקצועי כדי לנצל את מלוא הזכאות. הפיצוי במקרים של פגיעה בעבודה נגזר מאופי הפגיעה, דרגת חומרתה, משכורתו המבוטחת של הנפגע ומהוותק שלו בעבודה.

 

הנה לקט דוגמאות לפגיעות ופציעות בעבודה:

קטיעות איברים בתאונת עבודה – אלו בדרך כלל נגרמות כתוצאה מהפעלת מכונות כמו מכונה לחיתוך אלומיניום, הפעלת מסור, חיתוך ברזל או נפילת בטון, משטח כבד או חומרים שונים על כפות הרגליים. פועל ייצור שטופל לאחרונה עבד כחודש ומחצה במפעל בשכר של 5,000 ש"ח. חלק באצבעו נקטע עקב אי מתן הוראות בטיחות. לאחר הטיפול המשפטי, הפועל קיבל פיצוי בסך 75,000 ₪.

החלקה – לרוב נגרמת כתוצאה ממשטחים לא ישרים, הפרשי גובה, מדרגות, חומרי בניין שונים המצויים באתרי הבניה, חומרי ייצור במפעל ועוד. מפקח עבודה בעל ותק של 30 שנים שהשתכר כ-17,000 ש"ח, נפגע בעקבות אי הקפדה על הוראות בטיחות מצד המעסיק. הוא פנה לסיוע  משפטי וקיבל פיצוי של 135,000 ₪ מביטוח לאומי וקצבת נכות עבודה קבועה של 8,000 ₪ לכל החיים.

פגיעת שמיעה – פגיעה שעלולה לגרום לירידה בשמיעה ובמקרים מסוימים לטנטון (תחושה של רעש, צלצול או קול באוזן או בראש ללא גירוי חיצוני).  מנופאי בכיר בעל 30 שנות עבודה שהחל לסבול מטינטון עקב רעש בלתי סביר בעבודה – קיבל 180,000 ₪ פיצוי חד פעמי מביטוח לאומי בזכות פנייה לסיוע משפטי.

פגיעה פיזית כתוצאה מקטטה – מורה, בעלת ותק של 25 שנים, קיבלה 125,000 ₪ פיצוי מביטוח לאומי וכן קצבה של 2,500 ₪ לחודש עקב פציעת ראש שנגרמה לה כתוצאה מקטטה של תלמידים אותה ניסתה להפריד.

תאונות דרכים בדרך לעבודה: 

מנהלת משרד בת 55 נפגעה בתאונת דרכים בדרכה למקום עבודתה. כתוצאה מהתאונה היא נפגעה בגבה וסבלה מדיכאון קל נוכח זמן השיקום הארוך. לאחר חזרתה לעבודה היא התקשתה לעבוד בגלל הכאבים והדיכאון. חברת הבטוח פיצתה אותה בסך של 312,000 ש"ח.

מקרה נוסף הוא של עובד בן 43 שנסע באופנוע למקום עבודתו ונפגע בתאונת דרכים. הוא סבל מנזק בירך, נזק בברך וטראומה בתאונה. למרות שיכולתו להמשיך לעבוד  לא נפגעה, בכל זאת הוחלט לפצות אותו בסך 561,000 ש"ח.

אז ניתן לעזור לך?

אם נפגע כושר העבודה כתוצאה מפציעה או מנזק נפשי, אם הפכת לחולה סיעודי, אם חלה ירידה בתפקוד או נגרמה נכות – כמבוטח בחברת הביטוח מגיע לך לקבל ממנה פיצויים. אם חברת הביטוח מסרבת לפצות, אז פונים למסלול המשפטי של תביעה.

אם כתוצאה ממחלה או תאונה נפגעה יכולתך לעבוד, מגיע לך פיצוי מביטוח לאומי. אם הביטוח הלאומי סירב להכיר בכך או קבע אחוזים נמוכים מדי – יש צורך בליווי משפטי מקצועי, החל מהגשת תביעה חוזרת, ייעוץ בבדיקות המתאימות וייצוג בוועדות הרפואיות עד להשגת התוצאה.

אם למשל פרשת ממקום העבודה לפרישה מוקדמת בגלל בעיות רפואיות, יש מקום לייצוג משפטי מול המעביד כדי להשיג את תנאי הפרישה הטובים ביותר. גם אם אדם כבר פנה לחברת הביטוח ונכשל, עורך דין טוב ומנוסה יימצא דרכים יצירתיות לעזור במימוש הזכויות והשגת כל מה שמגיע לנפגע. פנה עוד היום אל עורך דין מומחה לנזקי גוף ואובדן כושר עבודה!

 

נפצעת בעבודה כדאי לך להכיר את מחירון הפיצויים
נפצעת בעבודה כדאי לך להכיר את מחירון הפיצויים
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!