לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה אלצהיימר

פטור ממס הכנסה אלצהיימר – מחלות דמנטיות כמו אלצהיימר, דמנציה או אפילו בעיות זיכרון עשויים לזכות חולים באחוזי נכות גבוהים ולא אחת בפטור במס הכנסה.

 

אם נסתכל על מי שסובל בעיות רפואיות של דמנציה התחלתית או בעיות של שכחה קשות שמוכחות בבדיקות רפואיות ומסבירות את הסיבה לבעיית הזיכרון, עשוי על רקע בעיות אלו לקבל הכרה ב- 60% נכות. כמובן שאם קיימות בעיות רפואיות נוספות, מומלץ לתבוע גם על אותן בעיות רפואיות נוספות על מנת להגדיל את אחוזי הנכות ולהגיע לזכאות עבור פטור ממס הכנסה.

איך ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

על מנת להיות זכאי לקבל פטור ממס הכנסה אלצהיימר או דמנציה יש צורך כי החולה יהיה זקוק להשגחה ופיקוח. מצב כזה עשוי להעניק למי שחולה בדמנציה בין 80% ל-100%, הכל תלוי בוועדה אליה מגיעים. מלבד מחלות דמנטיות אלו קיימים פגיעות ראש אורגניות שעשויים להתפתח לבעיות זיכרון קשות וגם במקרים מסוג זה הדרך לקבלת פטור ממס הכנסה עשויה להיות קצרה.
למשל, אחד הלקוחות שטופל על ידי משרדנו נפל מהסולם וספג חבטה קשה בראש אשר גרמה לו לדימומים קשים, לבעיות של התמצאות בזמן ובמקום באופן חלקי, התוצאה הייתה שאותו חולה זכה בפטור ממס הכנסה, שכן בעיותיו אלו הצריכו השגחה והיו חמורות.

מקרה אחר הוא פגיעת ראש ישירה אשר הפכה במשך השנים את בעיית הזיכרון לבעיה קשה. גם במקרה כזה שבעיית הזיכרון הפכה להיות בעיה קשה ועל רקע פגיעת הראש, גם כאן יש מקום לבדוק אם אפשר להגיע לפטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה אלצהיימר
פטור ממס הכנסה אלצהיימר
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!