לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס הכנסה אלצהיימר

פטור ממס הכנסה אלצהיימר – מחלות דמנטיות כמו אלצהיימר, דמנציה או אפילו בעיות זיכרון עשויים לזכות חולים באחוזי נכות גבוהים ולא אחת בפטור במס הכנסה.

אם נסתכל על מי שסובל בעיות רפואיות של דמנציה התחלתית או בעיות של שכחה קשות שמוכחות בבדיקות רפואיות ומסבירות את הסיבה לבעיית הזיכרון, עשוי על רקע בעיות אלו ב- 60%. כמובן שאם קיימים בעיות רפואיות נוספות, אפשר מומלץ לתבוע גם על אותם בעיות רפואיות נוספות על מנת להגדיל את אחוזי הנכות ולהגיע לפטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה אלצהיימר
פטור ממס הכנסה אלצהיימר

איך ניתן לקבל פטור ממס הכנסה (פטור ממס הכנסה אלצהיימר)?

על מנת להיות זכאי לפטור ממס הכנסה על רקע בעיות של דמנציה, או אלצהיימר, יש צורך כי החולה יהיה זקוק להשגחה ופיקוח. מצב כזה עשוי להעניק למי שחולה בדמנציה , בין 80% ל-100%, הכל תלוי בוועדה אליה מגיעים. מלבד מחלות דמנטיות אלו קיימים פגיעות ראש אורגניות שעשויים להתפתח לבעיות זיכרון קשות וגם במקרים מסוג זה הדרך לפטור ממס הכנסה עשויה להיות קצרה.
למשל, אחד הלקוחות שטופל על ידי המשרד נפל מהסולם וספג חבטה קשה בראש אשר גרמה לו לדמום קשים בראש, לבעיות של התמצאות בזמן ובמקום באופן חלקי, התוצאה הייתה שאותו חולה זכה בפטור ממס הכנסה, שכן בעיותיו אלו הצריכו השגחה והיו חמורות.

מקרה אחר הוא פגיעת ראש ישירה אשר הפכה במשך השנים את בעיית הזיכרון לבעיה קשה. גם במקרה כזה שבעיית הזיכרון הפכה להיות בעיה קשה ועל רקע פגיעת הראש, גם כאן יש מקום לבדוק אם אפשר להגיע לפטור ממס הכנסה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!