לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונות עבודה ואחוזי נכות

תאונת עבודה – את מי תובעים?

אחת השאלות שמעסיקות נפגעי תאונות עבודה היא השאלה מה אקבל מביטוח לאומי אם תאונת העבודה שלי תוכר.

ביטוח לאומי בתאונת עבודה מאפשר לתבוע אחוזי נכות מהתאונה לאחר היום ה91.

 

לא אחת תאונות עבודה הנזק בהם לא סופי, מה שמאפשר לתובע נכות עבודה לקבל קצבת נכות זמנית, ולאחר תום הזמניות אפשר להפוך את תאונת העבודה לקצבת נכות לצמיתות, הכל אם עובדים נכון, ופועלים לפי הכללים.

 

מהי נכות זמנית?

הרעיון של נכות זמנית הוא לאפשר לתובע לקבל תזרים מזומן מהיר על מנת לממן את ההוצאות הרפואיות שיש לו.

ניקח לדוגמא את אביהו, בן 54 נפגע בגב, בצוואר, בכתף במהלך העבודה. בין היתר אביהו סבל משבר בכתף, קושי להזיז את הצוואר ואת הגב כתוצאה מהתאונה. אביהו לא יכל לחזור לעבודה אחרי 91 יום, ולכן בחר להגיש לביטוח לאומי תביעה לתאונת עבודה בבקשה לקבוע אחוזי נכות.

 

תוצאות התביעה הייתה שאביהו קיבל נכויות זמניות גבוהות במשך שנה של 65% והכל על רקע הפגיעה, מה שאפשר לו לקבל כספים מביטוח לאומי בנוסף לביטוחים אחרים אשר ברשותו.

גם במקרה אחר צפריר, בן 38, נפל על הגב ונחבט בצורה קשה מאוד. הרופאים ביקשו אשפוז בבית לוינשטיין על רקע תאונת העבודה. האשפוז היה ממושך במשך שנה וכלל מעבר בסוף התקופה של האשפוז לאשפוז יום. תוצאות התביעה היו שלאחר היום ה- 91 בחר צפריר להגיש תביעה לקביעת אחוזי נכות עקב תאונת העבודה.

 

צפריר זכה בנכויות זמניות גבוהות מאוד שאפשרו לו להתנהל כלכלית, ולשלם את ההוצאות החודשיות כמובן שלאחר תום הזמניות שהיו גבוהות מאוד, זכה צפריר בקצבת נכות גבוהה מאוד.

 

מטרות תביעת תאונת עבודה

המטרה הראשונית בתאונות עבודה היא לקבל אחוזי נכות זמניים אשר יובילו לאחוזי נכות קבועים.

המטרה של אחוזי נכות זמניים היא לתכנן את הצעדים הבאים של התיק, לקבל כספים על מנת לממן את ההוצאות הרפואיות ולעיתים את הירידה בשכר שנגרמת עקב תאונת עבודה .

פנו במהרה אל עורך דין תאונות עבודה >>

 

 

הסתיימו הנכויות זמניות, עכשיו אפשר לדעת מה השווי של התיק, כלומר האם התיק יהיה שווה קצבה חודשית לכל אורך החיים או שהתיק יהיה שווה מענק חד פעמי שמושלם אם נקבעו לך פחות מ- 20%.

ברור שהנטייה הטבעית של המוסד לביטוח לאומי היא לקבוע נכות לצמיתות שפחותה מ -20%. אולם אם עובדים נכון אפשר בהחלט להגיע לקצבה למשל, זכור לי תיק שביטוח לאומי בסוף התביעה אישר לתובע רק 17.5% נכות לצמיתות. משהו נראה מאוד מוזר בהחלטה.

 

היה נראה שביטוח לאומי עשה הכל כדי לחמוק מקביעת אחוזי נכות לצמיתות שהם מעל ל 20% לכן החלטנו להגיש ערעור כאשר המטרה שלנו הייתה קצבת נכות לצמיתות.

התוצאה הייתה שביטוח לאומי ניהל הליכים בוועדות במשך שנה וחצי, והכל על מנת להתנגד לקביעת אחוזי נכות לצמיתות שמעניקים קצבה חודשים לכל החיים.

 

אולם ככל שהתובע עבר עוד וועדות ועוד בדיקות של ביטוח לאומי, התיק שלו רק צבר תאוצה, והוא סיים את התביעה עם 81% לצמיתות.

 

הרופאים בוועדות הכירו בסבלו הקשה , בתסמונת הכאב הכרוני הקשה, תוך שהם מבטלים את ההחלטות את הוועדות הקודמות. אז תמיד מומלץ לחשוב שאם אפשר להגיע לקצבה, ללכת על הקצבת נכות.

 

היתרון של תשלום קצבת נכות הוא גדול כי קצבת הנכות לצמיתות אם היא גבוהה מפנסיית הזקנה שמושלמת על ידי המוסד לביטוח, ביטוח לאומי ישלם לכם את קצבת נכות מעבודה, שווי כלכלי גדול מאוד.

 

זכרו טרם הגשת תביעה חשוב להתייעץ מול עורך דין מנוסה בתביעות תאונות עבודה!

 

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!