לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת עבודה שבירת יד – פיצוי על שבר בשורש כף היד

פציעה ביד עשויה לגרום לנזק בעל נכות משמעותית. כך פציעה ביד עשויה לגרום למגבלה הנעת היד , או לפעמים גם לחולשה בהזזת היד.

לכן שקורת תאונת עבודה עם שבירת יד או שבר בשורש כף היד, לא אחת צריך לעקוב אחרי הנזק הוא זמני או שהנזק הוא קבוע. אם אתם מגישים תביעת נכות מעבודה על שבירת יד או שבר בשורש כף היד , עליכם תחילה לראות אם תאונת העבודה גרמה לנזקים זמניים. נזקים זמניים הם הגבלות בהנעת היד , חולשה ביד, או כל בעייה תפקודית אחרת ביד.

הוועדות הרפואיות בנכות עבודה יחפשו לראות מה השקום והטיפולים אותם הנכם נדרשים לבצע על מנת לטפל ביד, והכל כדי לקבוע אחוזי נכות גבוהים ככל האפשר על רקע התאונה. לפני הרבה שנים ייצגתי לקוח שהיה לו שבר חמור בכף יד. הלקוח לא הביא לוועדות הסבר על הטיפולים אותם הוא נדרש לעבור .

תאונת עבודה שבירת יד - פיצוי על שבר בשורש כף היד
תאונת עבודה שבירת יד – פיצוי על שבר בשורש כף היד

באותו מקרה הוא היה מבקר במרפאות כף יד אחת ליומיים על מנת לטפל ביד ולמזער את הנזק.

התוצאה הייתה שאחוזי הנכות אותם קיבל על היד ועל השבר בכף היד היו נמוכים מאוד.

 

 

כמובן שנאלצתי לערער על ההחלטה והתוצאה הייתה שהערעור התקבל והוא קיבל על היד 50 אחוז נכות עד לתום הטיפולים. ככל שהטיפולים הלכו והתקדמו היה ברור שהנזק בכף היד לא פשוט ותישאר מגבלה בינונית להזיז את היד והיד סבלה מחולשה להזיז אותה. התוצאה הייתה שהוא קיבל קצבת נכות לכל ימי חייו.

לכן כששואלים מהו הפיצוי שאקבל על שבר ביד, התשובה היא הכל תלוי בחומרת המקרה, בקשיים שלך להזיז את היד ובמידת התפקודיות ביד לאחר התאונה. ככל שתוכיח בעיה חמורה יותר , כך תוכל לזכות באחוזי נכות גבוהים יותר ובפיצוי גדול יותר.

הפיצוי אותו תוכל לקבל על שבר ביד הוא פונקציה של סכום הביטוח בה הנך מבוטח בביטוח נכות מתאונה או תאונות אישיות או מה מידת השכר שלך ששולם על ידי המעסיק בתקופה של 90 שקדמה לתאונה (על פי בסיס זה עובד הביטוח הלאומי).

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!