לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעה בצוואר עקב תאונת דרכים

 

בין הפגיעות השכיחות ביותר בתאונות דרכים או בתאונת עבודה בביטוח לאומי, אנו רואים לא אחת את הפגיעה בצוואר, מה שנקרא פגיעת וויפלש, או פגיעה בעמוד שדרה צווארי.

השאלה השכיחה היא איזה פיצוי יכולה לזכות מי שנפגע בתאונה כזו . תאונה כזו יכולה לזכות לא אחת בפיצוי משמעותי. ניקח דוגמא של אישה רחל, בת 38 , שנפגעה רק בצוואר במהלך תאונת דרכים. לאחר התאונה מדווחת רחל, שנפגעה בתאונה על כאבים בצוואר, ירידה ברכוז וזכרון.

רחל שעסקה בתפקד בכיר לא ידעה על מה להתלונן מרוב הסבל הקשה שלה, שכלל כאבים בצוואר, כאבי ראש, והכי חשוב בעיות ברכוז שפגעו בה לבצע את העבודה החשובה שלה, חשבת שכר. רחל ביקרה אינספור רופאים ואינספור מרפאות על מנת לפתור את סבלה הקשה . רחל ניאלצה להפחיד את העבודה ולעבור לתפקיד אחר.

רחל הגישה תביעה לתאונת דרכים , מומחים מטעם בית משפט שבדקו אותה כי הנזק לא פשוט, וקבעו לה 26% נכות על רקע פגיעה כזו.

 

פגיעה בצוואר עקב תאונת דרכים
פגיעה בצוואר עקב תאונת דרכים

 

כמובן שרחל תבעה את הפוליסה של נכות מתאונה על רקע אחוזי הנכות שנקבעו לה, וכל הבדיקות שעשתה במהלך השנים, עזרו לה להגדיל את הפיצוי על רקע הפגיעה בצוואר גם בפוליסה נכות מתאונה.

המקרה של רחל הוא לא היחיד , קיימים הרבה תאונות דרכים – תאונות עבודה בה מעורבת פגיעה בצוואר, או מה שנקרא גם מכת WHIPLASH .

 

 

צרו קשר עם עורך דין תאונות דרכים >>

אם תובע מתכנן את התביעה שלו, מבצע בדיקות רבות , מוכיח את נזקיו על הפגיעה בצוואר, הוא יכול לזכות בפיצוי משמעותי יותר, גם בפוליסות תאונות דרכים וגם בפוליסת נכות מתאונה. לא אחת תאונה עם צוואר מערבת פגיעה בראש. המקרה של אושיק מוכיח כי תאונה עם פגיעה בצוואר שינתה את חייו. אושיק, בן 58, לא הבין מה קורה לו אחרי התאונה. הוא התחיל לאבד את הרכוז והזכרון וסבל מכאבי ראש, הכל מפגיעה בצוואר פשוטה.

אושיק לא ידע איך לגשת לחברת הביטוח ולתבוע בפוליסת התאונות האישיות (פוליסת נכו מתאונה), הוא החליט לערוך בדיקות ולטפל בבעייה שלו. הבעייה שלו הלכה והחמירה עם הזמן עד אשר ניאלץ לעזוב את העבודה שלו כמנהל בחברה.

בגלל הבדיקות הרבות אותם ביצע, הצליח להוכיח את הנזק שלו, קיבל 38% וזכה בפיצי משמעותי מחברת הביטוח בפוליסה של תאונות אישיות. לסכום גם פגיעה קלה בצוואר יכולה לגרום לנזקים משמעותים – זכרו להתייעץ עם עו"ד מנוסה טרם הגשת תביעה בנושא!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!