לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

חוויתם תאונת דרכים עם מכת ויפלאש (פגיעה בצוואר) – חשוב לקרוא

 

בהרבה תאונות דרכים או תאונות בעבודה כאשר נפגע הצוואר, מה שנקרא מכת ויפלש, קיימים תלונות על גם סחרחורות.

לא אחת אני שומע מנפגעים בתאונות עבודה או בתאונות דרכים כי הפגיעה בצוואר שקרתה במהלך התאונה גרמה להם לבעייה של סחרחורות. אם מסתכלים על תאונות או תאונות דרכים בהם תובעים פיצוי לנפגע תאונות דרכים, או פיצוי לנפגע תאונת עבודה ,קבלת נכות נוספת על סחרחורות יכולה להגדיל משמעותית את הפיצוי שאפשר לדרוש.

 

לכן מאוד חשוב לפעול לפי הכללים הבאים:

כלל ראשון: מבחן התיעוד. אם שמתם לב כי לאחר התאונה- או תאונת הדרכים או תאונת העבודה, הופיעו סחרחורות בנוסף לפגיעה בצוואר, יש לתעד את התלונות בסמוך לתאונה. רופאי הוועדות בביטוח לאומי או מומחים שקובעים את שיעור הנכות בתביעות לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, יבדקו לא אחת מתי התלונות הופיעו על סחרחורות. תיעוד מאוחר יותר, עשוי לפגוע בסיכויים לקשר סיבתי בין התאונה לבין הנזק.

 

חוויתם תאונת דרכים עם מכת ויפלאש (פגיעה בצוואר) - חשוב לקרוא
חוויתם תאונת דרכים עם מכת ויפלאש (פגיעה בצוואר) – חשוב לקרוא

 

כלל שני: פגיעה התפקודית.

סחרחורות יכולה לפגוע משמעותית בתפקוד היום יומי. אם נסתכל על סחרחורות הם יכולים לפגוע לכאבי ראש, לפעמים לא אחת לבחילות, להליכה לא יציבה. הביטוח הלאומי וגם המומחה שמתנה מטעם בית המשפט בודקים איך הסחרחורות משפיעות על חיי היום יום, ככל שהפגיעה היום יומית משמעותית יותר, כך אחוזי הנכות שייתנו יהיו גבוהים יותר.

לכן עליכם לתעד את התלונות על הפגיעה התפקודית היום יומית. ככל שתתעדו יותר, כך הסיכוי לקבל אחוזי נכות גבוהים יותר גדל.

עו"ד אייל פייפר מדבר בסרטון על חשיבות המוכנות לקראת בדיקת המומחה לאחר תאונת דרכים:

 

 

 

כלל שלישי: ביצוע בדיקות מתאימות.

מלבד מה שרשמנו לעיל, חשוב מאוד לבצע את הבדיקות אותם ידרוש הרופא. ביטוח לאומי וגם הרופא שמתמנה כמומחה מטעם בית המשפט יחפשו לראות תוצאות של בדיקות מתאימות. תוצאות בבדיקות מתאימות עשוית לחזק את הקשר הסיבתי בין התאונה לבין הפגיעה. המומחים עשויים לבדוק אם קיימת פגיעה של ניסטגמוס או פגיעה ברפלקסים פתלוגיים מה שעשוי להעביר אתכם לנכות בשיעור של 20% .

לכם לא להסס ולבצע את כל הבדיקות אליהם נשלחתם. זכרו בתיקי תאונות דרכים סחרחורות יכולים להיות שוות פיצוי בתאונת דרכים של 10%, דבר משמעותי מאוד. לפעמים בתיקים של ביטוח לאומי הנכות שתקבלו על סחרחורות עשויה לסייע לכם לעבור את רף ה-20%.

זכרו ! ככל שהפגיעה התפקודית קשה יותר, ויש אסמכתאות בבדיקות שתעשו וכמובן הסבר לבעייה הרפואית ולתלונות מהם אתם סובלים, הנכות תהיה יותר גבוהה. אז שיהיה בהצלחה – עו"ד תאונות דרכים אייל פייפר.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!