לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נכות נפשית מתאונת עבודה / תאונת דרכים או הטרדה מינית

 

נכות נפשית מתאונת עבודה / תאונת דרכים – פגיעה נפשית היא פגיעה שמקשה על התפקוד.

מה שמייחד פגיעה נפשית בעבודה ,או בתאונת דרכים הוא העובדה שפתאום כל חייו של המבוטח משתנים מקצה לקצה . פתאום הנפגע מרגיש עצוב, מתקשה לתפקד, בוכה הרבה פעמים בלי הסבר. אבל שפגיעה נפשית מגיעה לוועדות הרפואיות בתביעת נכות נפשית מעבודה ,או לבדיקה של רופא מומחה מטעם בית המשפט- פסיכיאטר כאשר מדובר בתאונת דרכים, הוכחת הנכות הנפשית הופכת לקשה ביותר.

עו"ד אייל פייפר מסביר את החשיבות של ההכנה לקראת בדיקת מומחה לאחר תאונת דרכים:

לא אחת מתלוננים מבוטחים רבים על כך כי הבדיקה הפסיכיאטרית בתאונת הדרכים או בוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי שעה שמדובר בתאונת עבודה הופכים להיות קשים ביותר. ואז השאלה שלקוחות שואלים לא אחת מה אני עושה כדי להמנע או למזער את הנזקים בוועדה פסיכיאטרית.

ראשית שמגיעים לוועדה פסיכיאטרית צריכים להגיע נינוחים ומרוכזים עד כמה שאפשר. יש לשתף פעולה עם הפסיכיאטר, ולסרב לענות על שאלות פוגעניות וחודרניות.

 

נכות נפשית מתאונת עבודה תאונת דרכים או הטרדה מינית
נכות נפשית מתאונת עבודה תאונת דרכים או הטרדה מינית

 

זכורה לי וועדה פסיכיאטרית של נפגעת אונס בעבודה בה שאל הפסיכיאטר את הלקוחה כמה פעמים היא מקיימת יחסי מין עם בעלה. כמובן שמיד שהלקוחה נשאלה כזאת סרבתי לשאלה. צריכים להיות קשובים למטרות השיחה. פסיכיאטרים אוהבים להוביל את השיחה ליעד מסוים. בעת הבדיקה עליכם להיות קשובים ולנסות ולהבין את מטרת השיחה ,ושוב עם השיחה גולשת לשאלות לא רלוונטיות, פשוט לפסול את השיחה.

להגיע לוועדה עם הניירת הרפואית הרלוונטית. פסיכיאטרים אוהבים לבדוק חוץ ממקור הבעיה מה הסיבה שהתחלתם טפול פסיכיאטרי, עד כמה אתם מנסים לפתור את המצב ולשקם את עצמכם אם הנזק הנפשי לא פשוט. והכי חשוב פסיכיאטרים יחפשו לא אחת לבדוק מה מידת הפגיעה בעבודה .

 

לכן בעת הבדיקה תסבירו היטב לפסיכיאטרים מה מידת הפגיעה בעבודה.

לסיום המקרה שפורסם בערוץ שתיים מראה שאפשר להתנהג לבדיקות פסיכיאטריות לא הולמות. אם נפגעתם בבדיקה פסיכיאטרית תוכלו תמיד לבקש או לנסות לבקש לפסול את הבדיקה הפסיכיאטרית.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!