לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעה נפשית עקב תאונת דרכים

פגיעה נפשית בתאונות דרכים – פגיעה שכיחה וחמורה

לא אחת הפגיעה עשויה להתפתח בתאונות דרכים מיד לאחר התאונה או לפעמים בהרבה פעמים לקוחות מתארים מצב בו הפגיעה הנפשית בא לידי ביטוי אחרי תקופה ארוכה מאוד. אחד הכללים הבסיסים בתאונת דרכים שקרתה הוא לשים לב מה קרה, אם אנו מרגישים אותו דבר, אם אנו לא מרגישים אותו דבר – מה גרם לנו לא להרגיש אותו דבר ? מה הבעיה שמציקה לנו ? האם הבעיה שמציקה לנו היא בעיה פיזית או נפשית?

לפעמים שמגיעים לקוחות למשרד הם מתקשים לתאר את הפגיעה ממנה הם סובלים או לפעמים העניין הנפשי ופוסט טראומה מודחקים. כיום בשל הגדול בתאונות דרכים וגם העוצמה של תאונות הדרכים , אנו עלולים לחוות הרגשה של מועקה או שהם מצבים של שינוי מצבי רוח, או לפעמים אנו לא מצליחים להבין למה אנו מרגישים מאוד מוזר.

לכן בפגיעה נפשית עקב תאונת דרכים אפשר להכיר במצבים של פוסט טראומה עקב תאונת דרכים גם לאחר זמן רב מהתאונה. זכור לי מקרה של אישה שהייתה בסוף שנות ה-30 היא התלוננה עם כאבי צוואר, וקושי להכנס להריון. האישה תיארה מצב בו היא מנסה כבר כמה פעמים להיכנס להריון והיא מפילה בחודשים הראשונים.

היא הסכימה להיבדק על ידי פסיכיאטר ואז התגלתה התמונה המלאה בה מצב בו היא החליפה הרבה מקומות עבודה, מצב בו היא לא ישנה בלילות, היא לא מוצאת את מקומה, וגם מערכת היחסים עם הבעל הייתה מערכת יחסים מאוד מתוחה וסוערת. בית המשפט שבדק אותה קבע לה בתביעה לפיצוי תאונת דרכים – 5% על רקע התאונה.

 

התוצאה הייתה שהיא הוכרה על רקע פגיעה נפשית של פוסט טראומה בתאונת דרכים

קיימים הרבה מאוד של פוסט טראומה בהם חברות הביטוח עשויות להכיר.

יש כלל בסיסי ולפני שמגיעים לעורך דין, לחשוב מה הפגיעה הכי חשובה, מה מציק לכם? זכרו! כל פגיעה הכי פשוטה יכולה להכביד עליכם, להציק לכם, גם מדובר במכה קלה.

המכה הקלה הזאת, התאונה הפשוטה הזאת עשויה לגרום לנזקים לא פשוטים, לפגיעה תפקודית משמעותית בכל החיים. ראיתי מקרה של אדם שתיאר את חייו לאחר פגיעה מאחור ונזק קל של 3,000 ש"ח כפגיעה קשה. הוא לא הצליח להבין למה יש לו כאבי ראש, למה פתאום הוא לא מתקרב לאישה.

ללקוח נוצר ריחוק משמעותי לאישה, פתאום אירועים משפחתיים, או אירועים אליהם הוזמן ממקום העבודה נראו לו סיוט אחד גדול. גם בעבודה התפקוד התחיל לרדת, הכל נראה שחור. העניין שהוא שרק לאחר שלוש שנים, הוא הבין את המצוקה הקשה אליה נקלעה והסכים להיות מטופל ולהבדק. גם כאן חברת הביטוח הסכימה להכיר בפגיעה הנפשית כזאת שופגעת בכושר העבודה ולפסוק לו אחוזי נכות משמעותיים על רקע הפציעה בתאונה.

עוד עניין חשוב שמגישים תביעה לפוסט טראומה עקב תאונת דרכים או תביעת פיצוי לתאונת דרכים עקב פגיעה נפשית בתאונת דרכים הוא שבתי משפט בודקים את אופן הפגיעה התפקודיות בפגיעה נפשית. ככל שהתפקוד של מבוטח ושל נפגע בתאונת דרכים יהיה גדול יותר, כך הפיצוי אותו יקבל הנפגע, יהיה גדול יותר.

 

לסיכום

אם נטפל נכון בפגיעה נפשית עקב תאונת דרכים, אנו עשויים לזכות בפיצויים רבים ולא מועטים, הכל תלוי בנסיבות התיק, בנסיבות התביעה. לחצו פה כדי לקרוא עוד על כל נושא הפיצויים ומה צריך לדעת לאחר תאונת דרכים!

 

פגיעה נפשית עקב תאונת דרכים
פגיעה נפשית עקב תאונת דרכים
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!