לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פיצויים בגין תאונת אופנוע

רוכב האופנוע נמצא תמיד במצב פגיע כשהוא על הכביש, לא תמיד נראה לעין, נתון לחסדי משתמשי הדרך האחרים, חשוף לפגעי מזג האויר ולשיבושים בכביש הרבה יותר מאשר משתמשי רכב ארבע גלגלי. לכן, כאשר מתרחשת תאונה, חברת הביטוח עשויה לנסות להשתמט מחובתה לפצותו כנדרש.

כאשר מתרחשות תאונות דרכים המערבות רוכב אופנוע, חשוב מאד לפנות אל חברת הביטוח כאשר אתם מצויידים בשלושה אלמנטים חשובים כדי למצות את הזכויות שלכם:

  1. תיעוד – חברות הביטוח עשויות לטעון טענות שונות ומשונות במקרה של תאונת דרכים עם אופנוע, החל מכך שרוכב האופנוע הפר את תנאי הפוליסה וכלה בכך שהתאונה מעולם לא התרחשה. לכן חשוב מאד לתעד כל פרט מזירת התאונה, ואם אתם לא נמצאים במצב שמאפשר לקום ולהסתובב, בקשו ממישהו לעשות זאת עבורכם. רוכבי אופנוע רבים כבר התקינו מצלמות קסדה המתעדות כל שניה של תנועה, וזהו דבר מומלץ מאד לעשותו.
  2. קבלת סיוע רפואי מיידי -במקרים לא מעטים תאונות דרכים עם אופנועים מסתיימות בנזקים קלים ופצעים שטחיים בלבד, אך אסור לזלזל בהן. גם אם קמתם, ניערתם את האבק ועליתם חזרה על האופנוע, סעו ישירות לחדר המיון הקרוב, דווחו על התאונה, בקשו להיבדק בדיקה מקיפה ותעדו כל מסמך שאתם מקבלים לרבות הפניות ומרשמים. הסיבה לכך היא שפגיעות רבות יתגלו רק לאחר מספר ימים, וכך גם מצבים נפשיים לא פשוטים כגון חרדה ופוסט טראומה, שלעיתים לוקח מעט זמן עד שהם נותנים את אותותיהם. במידה ותסבלו מכאבים או מנזק אחר ואין ברשותכם מסמכים המעידים כי ביקרתם במרפאה מיד לאחר התאונה, חברת הביטוח תראה בזה חוסר יושרה.
  3. הגשת תביעה מקיפה הכוללת את כל היבטי התאונה – לאחר תאונת דרכים עם אופנוע או קטנוע חשוב שתגישו תביעה לחברת הביטוח אשר מקיפה את כלל הנזק שנגרם לכם לרבות שיפשופים, חתכים, צלקות שנותרו על העור מהפגיעה עם האספלט, וכל פגיעה אחרת שנגרמה לכם. כמו כן, אם לאחר התאונה הופיעו סימנים של חרדה או פוסט טראומה, צרפו מסמכים המעידים על כך וחוות דעת רפואית מפורטת. בדרך זו, אם לאחר תקופה מסויימת יחמיר מצבכם הבריאותי או הנפשי, כמו למשל הופעת כאב כרוני, צלקות כואבות שיש להסיר, פחדים וחרדות, וכן הלאה, יהיה לכם בסיס לתביעה מחודשת

פיצויים בגין תאונת אופנוע

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נתקלים בהן בעבודתנו היא כמה פיצויים אוכל להשיג מחברת הביטוח לאחר תאונת אופנוע. תחשיב הפיצויים לוקח בחשבון מספר גורמים:

  • גובה השכר שקיבלתם טרם התאונה.
  • היקף הפציעה שנגרמה לכם.
  • הטיפול הרפואי שאתם זקוקים לו.
  • השפעת הפגיעה על התפקוד היומיומי שלכם ועל יכולת ההשתכרות שלכם.

המקרה של אורן 

אורן, בן 27, היה רוכב אופנוע מיומן ביותר, נהג זהיר שנמנע מלמתוח את הגבולות. אך כמו שקורה לרבים אחרים, התאונה כלל לא היתה באשמתו. הוא נסע במהירות המותרת כאשר נהג עבריין חלף באור אדום ופגע בו. אורן החליק, ספג חבטה קשה בראשו, ואושפז בבית החולים להשגחה למשך מספר ימים. לאחר ששוחרר, הסתבר כי נגרם לו נזק קבוע שהתבטא בכאבי ראש מקבציים, קשיי ריכוז וקשיי זיכרון. אורן פנה אל המשרד שלנו על מנת שנסייע לו. בעזרתנו הגיש אורן למוסד לביטוח לאומי בקשה לקבלת אחוזי נכות. לאחר שהועדה הרפואית התרשמה כי אורן אכן סובל מירידה קשה בתפקוד והנזק שנגרם לו לא צפוי להשתפר בחלוף הזמן מעצמו, נקבעה לו נכות של 20%. במקביל, תבע בעזרתנו גם את חברת הביטוח שלו על אובדן כושר עבודה, והוא קיבל פיצוי בסכום ניכר שאיפשר לו לטפל בעצמו ללא דאגות כלכליות.

פוסט טראומה לאחר תאונת אופנוע

משרדנו טיפל גם במקרה של ענת, בת 39, אשר רכבה על קטנוע באיזור שנחשב שקט ולא מועד לפורענות, אך דווקא שם בשל מהמורה בכביש החליקה ונפלה ונפצעה באופן בינוני. הבהלה, הכאב, המצוקה ותקופת השיקום הממושכת שנאלצה לעבור הותירו בה חותם. ענת החלה לסבול מתופעות קשות של פוסט טראומה ודכאון. היא לא שבה לשוק העבודה, לא הצליחה לטפל בילדיה ושכבה רוב היום במיטה ללא תנועה. בני משפחתה המודאגים פנו אלינו שנעזור. לאחר שייצגנו את ענת בפני ועדה רפואית במוסד לביטוח לאומי, הצגנו את המסמכים הקשים המתארים את הכאב הפיזי והנפשי של ענת שנגרם לה בעת התאונה, את אשפוז היום שענת נאלצה לקבל כדי להתחיל ולהשתקם ואת התרופות הפסיכיאטריות שנאלצה ליטול, ואכן ניאותה הועדה לקצוב לענת אחוזי נכות גבוהים שאיפשרו לה טיפול מיטבי ולחזור לאיתנה.

נתונים מתוך ספר המבחנים הרפואיים של המוסד לביטוח לאומי 

בטבלה זו תוכלו לראות דוגמאות לנזקים נפוצים אשר מאפיינים תאונות אופנוע כגון פגיעות ראש, צוואר, גב וגפיים, וכמו כן גם פוסט טראומה לאחר תאונה  ואחוזי הנכות הנקבעים להם, אולם חשוב להדגיש כי אחוזי הנכות אמנם מתבססים על טבלה זו, אך בפועל משקפים גם את גובה השכר שלכם, הנזק שנגרם לתפקוד היומיומי שלכם, ועוד גורמים נוספים אשר משפיעים על קביעת אחוזי הנכות הסופיים:

נזקים אפשריים  אחוזי נכות 
פגיעת ראש – פגימות בעצבי המוח במצב קשה עם כאבים כרוניים 40%
פגיעת צוואר – קבוע עמוד השדרה הצווארי ANKYLOSIS CERVICAL 30%
כתף  – הגבלת התנועה בפרק הכתף עד 30 מעלות מהגוף 35%
פוסט טראומה עם הפרעה קשה בתפקוד 50%

במידה וגם אתם נפגעתם בתאונת אופנוע, אל תהססו לפנות למומחים, פנו עוד היום למשרד עורכי הדין פייפר כהן וגם אתם תוכלו לממש את הזכויות שלכם, להגיע לתוצאות הטובות ביותר, להחלים ולהשתקם ללא דאגה כלכלית.

במידה ועברת תאונת דרכים, חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי הבקיא בתחום. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפלו בהצלחה במאות מקרים של תאונות דרכים בפנייה מול חברות הביטוח השונות והמוסד לביטוח לאומי, ויסייעו גם לך למצות את מלוא הזכויות המגיעות לך כנפגע תאונת אופנוע, להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולאפשר לך להשתקם ולהחלים ללא דאגה. 

חברת הביטוח מעניקה פיצויים על נזקי רכוש וגוף לאחר תאונת דרכים, ואם יש לך קרן פנסיה תוכל גם לדרוש פיצויים על אובדן כושר עבודה. המוסד לביטוח לאומי מטפל בתאונות אופנוע אשר מוגדרות תאונות עבודה, או כאשר הינך מעוניין לקבל אחוזי נכות בשל פגיעות שנגרמו עקב פציעה בתאונה. חשוב לזכור כי כל מקרה הינו לגופו, ויש לתכנן אסטרטגיה מיטבית שתסייע לך למצות את הזכויות שלך כנפגע תאונת דרכים. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של תאונות דרכים לרבות תאונות אופנוע וסייע ללקוחותיו להגיע לתוצאות הטובות ביותר. 

במידה ועברתם תאונת אופנוע ונגרמו לכם פגיעות בגוף ובנפש אשר גרמו לאובדן כושר עבודה, לקושי לתפקד ולחזור לעצמכם כפי שהייתם לפני התאונה, חשוב לפנות לעורך דין בקיא ומיומן שיסייע לכם להגיש תביעה לגופים המתאימים. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של תאונות דרכים, לרבות תאונות אופנוע, וסייע ללקוחותיו לפעול אל מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי ולמצות את זכויותיהם כנפגעים. 

אין 'מחירון פציעות' עליו מקבלים סכומים מסויימים, פיצוי לנפגע תאונת אופנוע נקבע על ידי מספר קריטריונים כגון גובה השכר שלו לפני התאונה, היקף הפגיעות מהם הוא סובל, הטיפול הרפואי שנזקק לו ושעדיין זקוק לו, ההשפעה שהיתה לתאונה על חייו ועל יכולתו לתפקד ולפרנס את עצמו ומשפחתו, ועוד גורמים נוספים. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרי תאונות דרכים ויפעל גם עבורכם למיצוי הזכויות שלכם כנפגעים. 

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!