לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונות עבודה ביטוח לאומי

 

ביטוח לאומי מפצה מבוטחים על תאונות עבודה. לכן האחריות לתשלום תאונות בעבודה היא מתקציב תאונות עבודה בביטוח לאומי.

מאחר ומידי שנה מתרחשות הרבה תאונות עבודה בישראל, ביטוח לאומי עשוי לפצות מבוטחים על תאונות עבודה, ולכן ביטוח לאומי אוהב להקשות על מבוטחים לקבל את הזכויות שמגיעות להם.

אחד הכללים החשובים ביותר בתאונות עבודה ביטוח לאומי, הוא מיד לאחר שקורת תאונת העבודה להקפיד לרשום את הבעיות הרפואיות מהם אתם סובלים. לא אחת אני נתקל במבוטחים רבים שנפגעו בצוואר, בגב, בראש ושכחו לתעד את הצוואר, או את הגב. התוצאה של אי הקפדה על תיעוד מדוייק הוא שהתביעה לנכות בעבודה עשויה להיות מוכרת, לא כל הפגיעות בפועל, דבר שכאמור עשוי להקטין את אחוזי הנכות.

זכור מקרה שהמשרד טיפל בו והגיע עד לבית הארצי. באותו מקרה התובע נפגע בכף ימין לאחר שנפל מסולם במהלך העבודה. התובע שכח לתעד את הפגיעה העיקרית שהייתה בכתף והתמקד בפגיעות הקלות הגב והצוואר. התוצאה שביטוח לאומי סרב להכיר בכתף ודחה את התביעה של המבוטח וגרר אותו לבית הדין הארצי.

תאונות עבודה ביטוח לאומי
תאונות עבודה ביטוח לאומי

בסופו של דבר התביעה של תאונת עבודה ביטוח לאומי התקבלה, הכתף הוכרה. אולם הדרך הייתה ארוכה מאוד וגררה טפול של שנים רבות עם הרבה עצבנות. לכן ההמלצה הכי טובה למי שנפגע בתאונות עבודה הוא להתייעץ עם בעל מקצוע מיד לאחר שקורת תאונת עבודה, ולראות איך לתעד את הפגיעות ואיך לפעול בהמשך הדרך.

חשוב לפנות אל עורך דין תאונות עבודה >>

 

 

 

אם עברנו את שלב התיעוד הראשוני, השלב הבא אחרי תשלום דמי הפגיעה הוא קביעת הנכויות בתאונת עבודה על ידי ביטוח לאומי.

בתביעה לנכות מעבודה ביטוח לאומי בודק אם הנזק הוא זמני או לצמיתות. אם הנזק הוא זמני ביטוח לאומי עשוי לפסוק אחוזי נכות זמניים, ולבסוף נכות קבועה. לכן אם אתם יודעים בשלב הראשון שהנזק בתאונת עבודה עשוי להיות זמני, מומלץ להביא מכתבים שמסבירים מדוע הנזק הוא זמני. מה מידת הזמניות שלו, ואם אפשר להתייחס לתוצאות של ההחלמה מהתאונה.

נתקלתי בהרבה פגיעות וויפלש של תאונות דרכים בהם ביטוח לאומי מתקשה לפסוק נכויות משמעותיות, אולם אם תיעוד נכון על טפולים ומעקבים התוצאה הייתה של נכות זמנית למשך שנה. או מקרה אחר של שבר בצלעות עם שבר בגב. התוצאה של הגשת התביעות הייתה שביטוח לאומי פסק לתובעים נכויות זמניות לא קטנות דבר שהגדיל לתובע את התשלומים אותם קיבל.

לסכום שני הכללים החשובים שלמדנו כאן הוא חשיבות התיעוד תביעת תאונת עבודה ביטוח לאומי, דבר שעשוי להגדיל את אחוזי הנכות בתביעה לנכות מעבודה. שבוחרים עורך דין ביטוח לאומי לתביעה לנכות מעבודה חשוב לשים לב ולחשוב מי יכול לעזור לנו להגדיל את הפיצוי אותו נקבל מביטוח לאומי. למשרד ניסיון רב שנים עם השגים ופריצות דרך בתביעות ביטוח לאומי.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!