לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת עבודה — מה עושים?

תאונות עבודה הפכו לעניין של שגרה במציאות היום יומית הישראלית בארץ.מעסיקים רבים בוחרים לא לעבוד לפי הוראות הבטיחות מה שגורם לא אחת לתאונות עבודה מרובות ולא נעימות. פציעה בעבודה יכולה גם להיגרם עקב נפילה לבור בדרך לעבודה או בחזרה לעבודה.

 

תאונת עבודה הנגרמת כתוצאה מתאונת דרכים

תאונת עבודה יכולה גם להיגרם כתוצאה מתאונת דרכים שהיא בדרך לעבודה או בחזרה לעבודה.

אם כך, מקרים רבים עשויים להיות מוכרים כתאונת עבודה ואז עולה השאלה מה עושים כאשר מתרחשת תאונת עבודה, מהם הצעדים הראשונים שעל הנפגע לעשות כדי לבסס את הנזק שנגרם לו ולזכות בפיצוי המקסימלי שמגיע לו?במקרה של אובדן כושר עבודה – בכתבה הבאה עו"ד אייל פייפר מסביר מהו אובדן כושר עבודה

 

תביעת תאונת עבודה מתאונת דרכים מול ביטוח לאומי

פנייה לבית חולים

ראשית, הדרך להכרה בתאונת עבודה מתחיל בדוח חדר המיון או בקור בבית חולים. ביטוח לאומי שם דגש רב שאם אדם נפגע בתאונת עבודה הוא צריך לפנות את עצמו לטפול ראשוני או במוקד או בבית חולים. נציין כאן שאם מבוטח לא פינה את עצמו לבית חולים או למוקד, אולם יש בידיו ראיות על כך שנפגע בתאונת עבודה, עליו להביא את הראיות שאכן קרתה תאונת עבודה וכמובן להסביר למה לא פינה את עצמו לבית חולים או למוקד לטפול ראשוני.

למשל, באחד המקרים בהם טיפל המשרד היה מדובר בתאונת עבודה שנגרמה עקב נסיעה באופניים בדרך לעבודה. הנפגע בחר לפנות את עצמו למקום העבודה, ולנסות לעבוד למרות הכאבים. על מנת שיכירו בו בנזק היה צריך להביא עדויות על כאבים, ועל הסיבה למה פינה את עצמות לבית חולים או למיון.

ביטוח לאומי כמובן אחרי תקופה ממושכת בחן את העניין, והכיר בתאונת עבודה. אם הגעתם לחדר מיון/מוקד, כאן מתחילה התביעה. ביטוח לאומי ירצה לראות על מה התלוננתם. ומה התלוננתם עליו חזקה שהוא הפגיעה העיקרית.

לכן לא אחת אם קרתה תאונה, נפגעת בגב, בצוואר, בכתפיים, ותיעדת רק את הגב ואת הצוואר, ואחרי מספר ימים בחרת להתלונן על כתפיים כי זה מה שמפריע לך, ביטוח לאומי עלול שלא להכיר באיבר הנפגע שלא התלוננת עליו. זכור לי מקרה מהשנים האחרונות של תובע שנפגע פגיעה רב מערכתית, פגיעת ראש, פגיעת כתפיים, פגיעה בגב ובחר לתעד רק את הגב.

לאותו תובע לקח שנים רבות לקבל הכרה על איברים נפגעים ותוך מאבק משפטי ממושך ומיותר שאם היה פועל נכון בתביעה, היה מקבל הכרה של איבר נפגע.

 

התנהלות בימים שלאחר התאונה

המשך התביעה גם עובר לימים שלאחר התאונה. ביטוח לאומי רוצה לראות את מידת הנזק, מה הרופאים אומרים על הנזק. למשל, אם אתה סובל מפגיעה בגב על רקע תאונת עבודה, ביטוח לאומי ירצה כי רופא רשם כאבים בגב עם מגבלות בהנעת הגב. אם יהיה רשום מגבלות, העלית את הסיכוי שלך לזכות בפיצוי כספי. התיעוד הוא יהיה עניין חשוב ככל שהתיק מתקדם, והכל צריך להיות מוסבר.

כלומר אם הנזק שקרה לך הוא פגיעה בגב, ביטוח לאומי בתביעת תאונת עבודה ירצה לראות מה קרה בתאונה, איך הגב נפגע, ומה הסיבה לנזק אליו אתה טוען. לפעמים בתביעות של נכות מעבודה למבוטח אין הסבר לנזק אליו הוא טוען מה שעלול לגרום לביטוח לאומי לא לרצות לשלם את התביעה או לשלם לפי אחוזי נכות נמוכים.

 

דגשים חשובים נוספים

עוד עניין חשוב מאוד בתביעות נכות עבודה, הוא האם הנזק הוא קבוע או זמני. לפעמים ישנם נזקים זמניים לא נעימים, שעוברים עם הזמן. אם המטרה שלך הוא להוציא נכות זמנית, אתה צריך לחשב איך אתה מבסס את הנזק לפי אחוזים זמניים ככל האפשר. זכור ! ככל שתקבל אחוזי נכות זמניים גבוהים יותר כך הפיצוי שלך יהיה גדול יותר.

ביטוח לאומי לא אוהב לפעמים לתת נכויות זמניות גבוהות ולכן המטרה בתביעה היא לנסות ולעשות הכל ככל האפשר לעלות את הנזקים ולבסס את הפיצוי בנכויות הזמניות בתביעת נכות מעבודה. עוד עניין בו אנו נתקלים. אם הגעת לסוף התביעה ואתה לא מרוצה מהתוצאה, תמיד אפשר לערער ולנסות להביא לידי שפור תוצאות.

ערעור נכון, עבודה נכונה, תיעוד מתאים שמבסס את הנזק, כל אלה עשויים לעזור לך להביא את התיק למצב טוב יותר עם נזק גדול יותר. לכן במקרים מסוג זה חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות עבודה.

 

תאונת עבודה — מה עושים
תאונת עבודה — מה עושים
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!