לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נפילה / תאונת דרכים בדרך לעבודה

האם נפילה הנגרמה כתוצאה מתאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה תוכר לפי חוק כתאונת עבודה? ובכן, כל עוד לא התרחשה סטייה מהמסלול השגרתי והקבוע מביתכם למקום עבודתכם או ממנו הביתה – התאונה אכן תוכר כתאונת עבודה המזכה בתגמולי הביטוח הלאומי וייתכן שגם בפיצויים מאת האשם בתאונה.

נפילה / תאונת דרכים בדרך לעבודה – מה חשוב לדעת?

אם אנו מדברים על תאונת דרכים בדרך לעבודה או תאונת דרכים בחזרה מהעבודה, לעניין ההכרה בתאונת דרכים כתאונת עבודה ישנה משמעות רבה כיוון שלרוב אחוזי הנכות שנקבעו על ידי ביטוח לאומי  יהוו בסיס להצלחתו בתביעת  נפגע תאונת הדרכים. אמנם חברות הביטוח אינן מחוייבות להתחשב באחוזי נכות שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי, אבל הן כן יכולות לשמש כתשתית לבניית התיק הרפואי של הנפגע בעת הגשת תביעת תאונת דרכים.

עם זאת, נפגעים רבים מתלבטים האם להגיש תביעה לחברת הביטוח כתביעת תאונת דרכים רגילה או לפנות למוסד לביטוח לאומי כתביעת תאונת עבודה. על מנת להכריע בשאלה מה עדיף ומה כדאי, מומלץ מאד לפנות אל עורך דין בקיא ומנוסה אשר יעניק לכם ייעוץ והדרכה מה תהיה הדרך הטובה והמועילה ביותר עבורכם. חשוב לזכור כי כל מקרה הינו לגופו, ולעיתים קרובות התשובה תהיה – את שניהם. הסיבה לכך היא שלרוב תאונת דרכים בדרך לעבודה

 

גורמת לנזקים גופניים ונפשיים שעלולים לגרום לאדם לאבד את כושר העבודה שלו, וכמבוטח של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, יש לו זכויות שמומלץ לממש אותן בנוסף לניהול תהליך הכרה בנכות שנגרמה לו במוסד לביטוח לאומי.

משרדנו טיפל בעורך דין שנפגע בתאונה שהתרחשה בדרכו אל מקום עבודתו במשרד. מכיוון שהרגיש בטוח בעצמו ובפגיעתו, בחר לנהל הליכים מול המוסד לביטוח לאומי במקום מול חברת הביטוח, אך למרבה הפתעתו המוסד לביטוח לאומי סירב לקצוב לו אחוזי נכות מאחר ולטעמו פגיעת הראש ממנה סבל לא היתה 'חמורה' דיה לטעמו. לאחר שפנה אלינו, סייענו לו לנהל מאבק ארוך ומתיש שארך לא פחות מחמש שנים וכלל 25 ועדות רפואיות שונות, עד שהמוסד לביטוח לאומי נאלץ כי אכן יש לשלם לו את קצבת הנכות אשר לה היה זכאי.

אף על פי שאותו עורך דין היה משוכנע כי יוכל לייצג את עצמו, האמת טפחה על פניו. מומלץ מאד לגשת אל המוסד לביטוח לאומי או אל חברת הביטוח בליווי של עורך דין תאונות דרכים – עבודה הבקיא בתחום, לתכנן את האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורכם, ולבצע אותה במקצועיות ומתוך נסיון רב שנים.

מה היקף התגמולים במקרה של נפילה/ תאונת דרכים בדרך לעבודה?

נפגע תאונת דרכים שהתרחשה בדרך לעבודה רשאי להגיש למוסד לביטוח לאומי בקשה לדמי פגיעה. זוהי קצבה זמנית המשולמת למשך 13 שבועות בלבד ומאפשרת לנפגע לטפל בעצמו ולכסות הוצאות כספיות שנגרמו לו בראשית האירוע עד להתאוששות. בתום תקופת דמי הפגיעה, רשאי הנפגע לעלות לוועדה רפואית במידה ונשארו לו נזקים גם לאחר תקופה זו, והוועדה תקצוב לו אחוזי נכות זמניים. לאחר מכן, בחלוף תקופה, ניתן לעדכן את אחוזי הנכות על פי מצבו הבריאותי של הנפגע, ומתוך אחוזי הנכות המעודכנים ניתן יהיה לערוך שינויים בגובה הקצבה או המענק המגיעים לו.

כיצד לפעול במקרה של נפילה או תאונת דרכים בדרך לעבודה?

  1. תיעוד המקרה – מומלץ לצלם את המפגע שגרם לנפילה, את הסביבה, נתיבי ההליכה או הנסיעה, לקחת פרטי עדים (בשמם המלא, כתובתם ומספר הטלפון) ולתעד גם את הפגיעות הפיזיות שנגרמו לכם, אם קיימות פציעות מובחנות.
  2. קבלת טיפול רפואי – מומלץ שלא להמתין אף לא דקה בקבלת הטיפול הרפואי, הן לצורך שלומכם ובריאותכם והן על מנת להראות את הקשר המובהק בין התאונה לבין הנזקים שנגרמו ממנה. גם אם נדמה לכם שיצאתם מהתאונה ללא שריטה, חשוב להיבדק על מנת שלא לסבול מפציעות בדיעבד, שאותן כבר לא ניתן יהיה להוכיח בקשר סיבתי מדויק והתביעה עלולה להידחות.
  3. דיווח מיידי למקום העבודה – יש ליצור קשר עם המעסיק ולהבהיר כי הייתם מעורבים/ נפגעתם בתאונה עקב נפילה או תאונת דרכים. המעסיק מחויב למלא טופס דיווח לביטוח הלאומי, כאשר לאחר מכן תתבקשו למלא את טופס הדיווח והתביעה לדמי פגיעה מצידכם.
  4. ייעוץ משפטי – בשל העובדה שייתכנו גורמים מפצים נוספים לרבות הפעלת ביטוח החובה של הרכב, תביעת גורם רשלני שגרם לתאונה (למשל העירייה, בית עסק וכו'), ביטוח פרטי שיש לכם (אובדן כושר עבודה, נכות מעבודה, תאונות אישיות וכיוצ"ב) וכן עקב הסיכון מפני תגמולים נמוכים במקרה של נימוקים נגדיים לדחיית התביעה, חשוב לקבל ייעוץ מאת עורך דין תאונות מיומן שיפעל בעבורכם למיצוי כל הזכויות וקבלת הכספים במלואם.

עו"ד אייל פייפר מסביר על החשיבות של הכנה לבדיקת מומחה לאחר תאונת דרכים:

משרד עוה"ד פייפר כהן המתמחה בייצוג, ליווי ומתן ייעוץ משפטי מוביל לנפגעי עבודה גם במקרה של תאונה שנגרמה בדרך לעבודה, ישמח להעניק לכם ליווי צמוד והדרכה משלב הפגיעה ועד לסיום ניהול התביעה על הצד הטוב ביותר. לתיאום פגישת ייעוץ בלתי מחייבת צרו עמנו קשר בהקדם.

נפילה תאונת דרכים בדרך לעבודה
נפילה תאונת דרכים בדרך לעבודה
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!