לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נפילה / תאונת דרכים בדרך לעבודה

אחת השאלות שמטרידות את שמי נפגע בתאונת עבודה היא האם נפילה בדרך לעבודה, או תאונת דרכים בדרך לעבודה /או בחזרה לעבודה, אמורה להיות מוכרת כתאונת עבודה.

 

התשובה היא כל עוד לא סוטים מהמסלול של בדרך לעבודה, התוצאה היא שתהיה הכרה בתאונת עבודה, כלומר אם העובד היה בדרך לעבודה, או בחזרה מהעבודה, נסע בצורה ישירה לבית, התוצאה היא שהתאונה עשויה להיות מוכרת כתאונת עבודה.

 

אם אנו מדברים על תאונת דרכים בדרך לעבודה, או תאונת דרכים בחזרה לעבודה, לעניין ההכרה בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, ישנה משמעות.

 

המשמעות היא שאחוזי הנכות שנקבעו על ידי ביטוח לאומי ישמשו את הנפגע בתביעה שלו בתאונת הדרכים.

 

לא אחת לנהול הליכים במוסד לביטוח לאומי לעומת הליכים רגילים בתביעת תאונת דרכים ללא מעורבות של הביטוח לאומי, יש יתרון גדול.

 

היתרון הוא בזמן המהיר של נהול ההליכים בביטוח לאומי. ביטוח לאומי פועל במהירות רבה מאוד, לעומת ניהול הליכים בבית המשפט, מה שמאפשר לתובעים לקבל כסף בצורה מהירה, אם הכל נעשה בתכנון מוקדם.

נפילה תאונת דרכים בדרך לעבודה
נפילה תאונת דרכים בדרך לעבודה

לעומת זאת ניהול הליכים בבית המשפט עשוי להמשך מספר שנים ללא אפשרות לקבל כסף ונכויות זמנית, אלא אם כן הנזק הוא קשה ביותר ואז אפשר לפנות בבקשה לקבל פיצוי מיידי, מה שנקרא תשלום תכוף.

 

אולם לעניין השאלה אם לנהל את התביעה כתביעת תאונת דרכים רגילה, או כתביעה של תאונת דרכים בדרך לעבודה היא עניין משפטי בעל משמעות שיש להיוועץ עליו עם עורך דין אשר בקיא בתחום.

 

לכל החלטה כזאת של ניהול הליכים או בבית המשפט או בפני המוסד לביטוח לאומי שעשה מדובר בתאונת דרכים בדרך לעבודה, או בחזרה לעבודה, ישנה משמעות גדולה, וכאמור מומלץ להוועץ עם בעל מקצוע הבקיא בתחום.

זכור לי תיק שהגיע למשרד מבחירה שגויה של עורך דין. אותו עורך דין בחר לנהל הליכים בפני המוסד לביטוח לאומי, מה שהתברר כטעות קשה מאוד.

 

הספור היה שביטוח לאומי קבע 0% על רקע פגיעת ראש, ורק לאחר מאבק של 5 שנים, 25 וועדות רפואיות , ביטוח לאומי הכיר כי יש לשלם לתובע שעבר תאונת דרכים בדרך לעבודה, קצבת נכות לכל ימי חייו.

 

אולם קצבת הנכות ששולמה לתובע הייתה נמוכה מאוד בהשוואה לאחוזי הנכות אותם יכול היה התובע לקבת תביעה רגילה של תאונת דרכים עם מינוי מומחים של בית המשפט.

 

לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין תאונות דרכים – עבודה הבקיא בתחום ולהחליט ביחד איתו באיזה דרך פועלים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!