לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעה בברך כתוצאה מתאונת דרכים

פגיעות בברך עקב תאונת דרכים עשויות להשפיע על חייו של הנפגע באופן דרמטי. כאשר הברך נפגעת, נפגעים תפקודים חשובים רבים בחייו של אדם כגון הליכה, מעבר מעמידה לישיבה ולשכיבה, עמידה יציבה, וכמובן גם ביצוע פעולות ספורטיביות למטרות בריאות והנאה, לעיתים הפגיעה תהיה קשה עד כדי כך שהוא יזדקק לעזרת אדם אחר כדי לנוע, או ייאלץ להיעזר בהליכון ואף כיסא גלגלים, ועוד לא אמרנו כלום על הפוטנציאל לכאב חריף הנובע משבר, נקע, קריעת רצועות או שחיקת סחוס במפרק העדין והחשוב הזה. מסיבה זו פגיעה בברך, במיוחד כשחומרתה גדולה, ייאות המוסד לביטוח לאומי להעניק אחוזי נכות משמעותיים לנפגע. כאשר מדובר בפגיעת ברך לאחר תאונת דרכים, חשוב מאד לפנות לעורך דין בקיא ומיומן אשר יעשה כל שביכולתו על מנת להבטיח מיצוי זכויות ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם מול חברות הביטוח, ובמקרה של קביעת אחוזי נכות או תאונת עבודה, גם מול המוסד לביטוח לאומי. כמו כן, חשוב מאד לציין, שבמקרה ופגיעת הברך התרחשה לאחר תאונת עבודה, יש לבדוק גם אפשרות של רשלנות מעסיק.

כיצד נבחנת פגיעה בברך כתוצאה מתאונת דרכים?

כאשר אדם מגיש בקשה לפיצוי לחברת הביטוח או בקשה לקציבת אחוזי נכות מן המוסד לביטוח לאומי, הועדות הרפואיות המטפלות בכך ייקחו בחשבון את הגורמים הבאים:

  1. השפעת הפגיעה על חייו של הנפגע – הגורם הראשון במעלה לקביעת גובה הפיצוי או כמות אחוזי הנכות יהיה כמובן ההשפעה על חייו של האדם עקב הפגיעה, וחשוב לציין כי אין אדם דומה לחברו כאשר מדובר בפגיעות ברך. למה הכוונה? אדם אשר עבודתו משרדית ואשר יכול להמשיך לעבוד באותה העבודה ובאותו ההיקף למרות שנפגע בברכו, יקבל פיצוי נמוך יותר מאשר מאמן מכון כושר אשר אינו יכול לתפקד כלל ללא ברך בריאה, ולמעשה איבד את כושרו לעבוד ולהדריך אחרים בשל כך. נכון הדבר גם לגבי איכות חייו, כמו למשל, האם הוא עצמאי למרות הפגיעה ונעזר במקל הליכה, או שהוא מרותק לכסא גלגלים וזקוק לעזרת הסביבה כדי לקום, לשבת ולשכב.
  2. השפעות נוספות הנגרמות מן הפציעה – בעת השקלול יילקח בחשבון גם מצבו הנפשי של האדם לאחר הפגיעה, כמו לדוגמא דיכאון, חרדה, פוסט טראומה, כאבים כרוניים, נזקים משניים שנגרמים לו כתוצאה מהטיית המשקל מהברך החולה לבריאה עד לשחיקתה, או להפרעות בעמוד השדרה ובאגן עקב צליעה וכדומה.
  3. הטיפול לו נזקק הנפגע –בשקלול ייבחנו הטיפולים אשר הומלצו לנפגע, כמו למשל ניתוח, תהליך שיקומי, פיזיותרפיה, טיפול במרפאת כאב, תרופות, עזרים רפואיים שיש לרכוש, עזרה של מטפל בבית או אישפוז במוסד להשגחה מלאה וכדומה.

המקרה של גיא 

גיא, בן 41, היה אדם פעיל ונמרץ אשר אהב לעסוק בספורט והתנדב בתנועות נוער להגברת המודעות לפעילות ספורטיבית. אך כל זה השתנה כאשר חצה את הכביש במעבר חציה ונפגע מרכב חולף. ברכו הימנית של גיא התרסקה, והוא נזקק לשלושה ניתוחים ותקופת שיקום ארוכה בטרם הצליח שוב לעמוד על רגליו. אך גם לאחר תהליך ההחלמה, גיא הוסיף לסבול מכאב בעת מאמץ, ונאלץ לוותר על פעילויות הספורט שכה אהב. כעת, אפילו עלייה של מספר מדרגות גרמה לו לכאבים עזים, והוא מצא את עצמו מסוגר בביתו, מצמצם ככל הניתן את תנועותיו, אפילו הקלות ביותר, והפך תלותי יותר ויותר בבני משפחתו. מאדם פעיל ובריא, גיא הפך לשבר כלי. הוא לא היה מסוגל לעבוד, להתנדב או להיות אדם פעיל ונמרץ כבעבר, והחל לסבול מדכאונות ועצבנות קשה. לאחר שפנה אלינו, הגשנו ביחד איתו בקשה לקביעת אחוזי נכות למוסד לביטוח לאומי, ואובדן כושר עבודה לחברת הביטוח של גיא. לאחר מאבק קצר שבו תיארנו את כל הקשיים שממנו סבל גיא עקב התאונה, גיא קיבל במקביל גם פיצוי מחברת הביטוח וגם קצבה מביטוח לאומי אשר העניק לו אחוזי נכות ניכרים. אמנם הפיצוי קוזז מן התשלומים כדי למנוע כפל פיצויים, אך עדיין היה די בו כדי להעמיד את גיא על הרגליים, תרתי משמע, ולחלץ אותו מן המשבר בו שקע.

נתונים מתוך ספר המבחנים הרפואיים של המוסד לביטוח לאומי 

בטבלה זו תוכלו לראות דוגמאות למספר מקרים נפוצים של פגיעה אפשרית בברך ואחוזי הנכות הנקבעים להם, אולם חשוב להדגיש כי אחוזי הנכות אמנם מתבססים על טבלה זו, אך בפועל משקפים גם את גובה השכר שלכם, הנזק שנגרם לתפקוד היומיומי שלכם, ועוד גורמים נוספים אשר משפיעים על קביעת אחוזי הנכות הסופיים:

 

סוג הפגיעה בברך   אחוזי הנכות 
אי-יציבות צדדית קשה כאשר הברך מתעקמת תחת כובד משקל הגוף לצד אחד 30%
הגבלת תנועת הכיפוף כאשר הכיפוף אפשרי בזווית מ0°- עד 1 30%
הגבלה ביישור הברך כאשר ישור הברך אפשרי עד 4 50%
נזק במניסקוס עם LOCKING 20%

במידה וגם אתם נפגעתם בברך בתאונת דרכים ואתם מעוניינים להגיש תביעה לנכות עבודה אל תהססו, פנו עוד היום למשרד עורכי הדין פייפר כהן אשר טיפלו במאות מקרים של נפגעי תאונות דרכים ונלחמו על מיצוי הזכויות שלהם מול חברות הביטוח השונות והמוסד לביטוח לאומי. אנו נילחם גם עבורכם כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר שיעניקו לכם פיצוי הולם על הנזק שנגרם לכם.

זוהי שאלה שתשובתה תלויה בעוצמת הפגיעה והשלכותיה על הנפגע. גובה אחוזי הנכות נקבע במידה רבה על ידי השפעת הפגיעה על חיי הנפגע, על תפקודו היומיומי, על יכולתו לפרנס את עצמו ואת משפחתו, מהן ההשלכות הנוספות שנגרמו לנפגע כגון כאבים בגב בשל צליעה, צלקות שנגרמו לו כתוצאה מהפגיעה, דיכאון וחרדה, פוסט טראומה ועוד. לכן כל מקרה הינו לגופו, ויש לבנות תיק רפואי מוצק הממצה את כל היקף הנזק שנגרם בעקבות הפציעה. חשוב לפנות לעורך דין מומחה ומיומן בתחום על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. 

במידה ונפגעת בתאונת דרכים בברך, חשוב מאד לפנות לאיש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפלו בהצלחה במאות מקרים של נפגעי תאונות דרכים אל מול חברות הביטוח השונות והמוסד לביטוח לאומי, והשיגו עבורם את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. גם עבורכם נבנה תיק רפואי מוצג, נייצג אתכם בועדות הרפואיות השונות, וניאבק על מיצוי זכויותיכם כנפגעי תאונת דרכים וכדי שתוכלו להשתקם ולהחלים ללא דאגה. 

אחוזי נכות אינם מדע מדוייק. אמנם בספר הנכויות של המוסד לביטוח לאומי מפורטים אחוזי הנכות המומלצים לכל סוג של פגיעה בברך, על שלל גווניה, אך לכך צריך להוסיף גם את גובה המשכורת שהשתכרתם לפני התאונה, הנזק שנגרם לתפקוד היומיומי שלכם, השפעות נוספות כגון כאבים, הצטלקויות, הגבלה בתנועה, ועוד. כל פגיעה הינה עולם בפני עצמה, ולכן חשוב שתפנו אל עורך דין מקצועי ומיומן אשר יבנה עבורכם תיק רפואי מקיף וממצה ויילחם עבור זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי. 

זהו מצב לא נדיר כלל. עם הגיל ועם השנים, פציעות ישנות נוטות להחמיר. במידה וגם לכם קרה שפציעה ישנה החמירה לפתע, חשוב מאד לפנות לגורם מקצועי ואמין שיפנה אל המוסד לביטוח לאומי לעדכון אחוזי הנכות שלכם ולהגדלת הקצבה. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפלו במאות מקרים של נפגעים מול המוסד לביטוח לאומי, והשיגו עבורם את התוצאות הטובות ביותר, ויילחמו גם עבור הזכויות שלכם על מנת שתוכלו להחלים ללא דאגה.

 

 

פגיעה בברך מתאונת דרכים
פגיעה בברך מתאונת דרכים
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!