לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה- תביעת תאונת דרכים- צליפת שוט

צליפת שוט הינה אחת הפציעות הנפוצות ביותר במקרים של תאונות דרכים המתרחשות כתוצאה של התנגשות נהג רכב ברכב שלפניו. זה בדיוק מה שקרה לאברהם, בעשור השישי לחייו, שנפגע במהלך נסיעה מרכב שלא טרח לשמור מרחק כנדרש והתנגש בו בעוצמה בעת שהאט לקראת רמזור אדום.

המקרה של אברהם

אברהם לא היה צעיר כשהתרחשה התאונה, והוא סבל מפגיעות בגב שנבעו בעיקר מגילו המבוגר ועבודתו כסבל בצעירותו. פגיעת השוט ( וויפלש ) החמירה באופן דרמטי את הפגיעות הללו, ומאדם עצמאי שאהב את החיים הפך אברהם לתלוי כמעט לחלוטין ברעייתו האוהבת, שבעצמה כבר היתה לא צעירה והתקשתה מאד לרחוץ ולהאכיל אותו למרות שלא הוכר כנפגע סיעודי. אברהם התקשה מאד להניע את זרועותיו ולהרימן לגובה שעולה על גובה הכתף וסבל מכאבים עזים בתנועה. אברהם פנה אלינו כדי שנעזור לו, ואכן שלחנו אותו לרופא מומחה שקבע כי נגרם לו נזק משמעותי ביותר למערכת העצבים שהותיר אותו עם כאבים כרוניים עזים ולהגבלה משמעותית בתנועה. בעזרתנו פנה אברהם למוסד לביטוח לאומי אשר קצב לו 65% אחוזי הנכות שאיפשרו לו לקבל עזרה רבה בבית וטיפולים שעזרו לו להקל על הכאב בצוואר.

המקרה של נועם 

אחד המקרים המהווים דוגמא טובה לנזקים שעלולים להתרחש כתוצאה מפגיעת צליפת שוט, אחת הפגיעות הנפוצות ביותר במקרים של תאונות דרכים.  בהמלצתנו, נועם פנה להתייעצות נוירולוגית בעקבות ירידה בזיכרון ובריכוז והופנה להערכה קוגניטיבית במסגרת ריפוי ועיסוק. לבסוף, אובחן הלקוח כסובל מתסמונת בתר חבלתית שלאחר צליפת שוט ו/או זעזוע מוח (PCS) וכן כסובל מ"רדיקולופטיה צווארית". בעקבות התאונה נועם פיתח תסמינים של הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) וטופל ע"י פסיכיאטר באופן תרופתי אך לא ניכר שיפור במצבו. נועם התלונן על כך כי הוא מוצא את עצמו בוכה ללא סיבה נראית לעין באמצע היום, מתקשה לישון בלילה, נתקף חרדה ומגלה סימני עצבנות ותוקפנות ללא כל סיבה. הוא איבד את מקום עבודתו וחבריו ובני משפחתו החלו להתרחק ממנו בשל עוינותו, מבלי להבין שהוא למעשה סובל מאד בעקבות התאונה. בעזרתנו, קיבל נועם פיצוי שאיפשר לו לטפל בעצמו בצורה מיטבית, ולהשתקם באופן מעורר השראה.

המקרה של יסמין 

יסמין נפגעה בתאונת דרכים שהוגדרה גם תאונת עבודה. היא פנתה אלינו בעקבות קושי לממש את הזכויות שלה, ובעזרתנו היא הגישה במהלך הועדה הרפואית שנקבעה ליסמין אנו ייצגנו אותה ונאבקנו להכיר בה כנפגעת פציעת וויפלש שגרמה הן לפגיעות גופניות שהתבטאו בקשיי ריכוז וכאבי ראש וגם פוסט טראומה קשה. בעזרת הייצוג שלנו יסמין זכתה ב 38% אחוזי נכות שאיפשרו לה טיפול מיטבי ושיקום יעיל.

פגיעות וויפלש ופיצויים כספיים 

לקוחותינו הרבים שואלים אותנו כמה כסף אני אקבל מביטוח לאומי אם הצוואר שלי נפגע כתוצאה מפגיעת וויפלש. התשובה לכך היא שכל מקרה הינו לגופו, ושני אנשים אשר חווים את אותה הפציעה עשויים לקבל פיצויים שונים בשל היקף הנזק שהם חווים. תוצאותיה של מכת הוויפלש/מכה בצוואר בתביעת נכות מעבודה עשויות להיות שונות בשל נתונים שונים, ולכן חשוב כל כך לקבל ייעוץ של עורך דין ביטוח לאומי מיומן ומנוסה.

פגיעות וויפלש ופנייה לעורך דין 

פגיעות וויפלש מתאפיינות בכך שבתחילה, סמוך לתאונה, הנפגע עדיין מרגיש בסדר יחסית, ורק לאחר מספר ימים ואף לאחר מספר שבועות מתבררים מימדי הנזק האמיתיים. לעיתים קרובות כאבים ביד, בגב או בכתף יכולים להתרחש אפילו חודשים לאחר התאונה, ואפילו הנפגע בעצמו מתקשה לקשר אותם לתאונה עצמה ומחפש סיבות אחרות. זוהי הסיבה שבגללה חשוב כל כך לפנות לעורך דין תאונות דרכים שידריך ויסביר לכם כיצד לנהוג מיד לאחר התאונה, כדי שאם יתברר כי אתם סובלים מפציעה שאת אותותיה התחלתם להרגיש זמן ניכר מהתרחשותה, יהיה לכם את התיעוד הנדרש כדי לבסס את תביעת תאונת דרכים כנגד ביטוח החובה  או לזכות בתביעת אחוזי נכות בתביעות נכות מעבודה ולקבל פיצויים משמעותיים בעקבות מכת וויפלש בתאונת דרכים ולא להתמודד לבד עם פגיעה בצוואר.

זכרו ! רק 0.5% מכלל מגישי תביעות הנכות לביטוח לאומי מצליחים לזכות בקצבת נכות מעבודה, וקצבת נכות מעבודה עשויה להיות שווה לתובעי נכות מעבודה סכומים מאות אלפי שקלים או מילוני שקלים לשנים העתידיות, הכל תלוי בגובה קצבת הנכות לה תהיו זכאים וכן לגיל ושקולים אחרים בהתאם לחוק.

 

צפו בעו"ד אייל פייפר מסביר איך להגיש טופס בקשת תשלום קצבת נכות מול מנורה מבטחים:

קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה- תביעת תאונת דרכים- צליפת שוט
קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה- תביעת תאונת דרכים- צליפת שוט
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!