לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת דרכים שהוכרה כתאונת עבודה

תאונת דרכים – רגילה או תאונת עבודה?

י', בן שלושים וארבע, נהג במכוניתו בדרכו הביתה מעוד יום עבודה במרכז הארץ כשנקלע לתאונת דרכים קשה שהותירה אותו משותק בשתי רגליו. כשי' פנה אלינו הוא התלבט האם להגדיר את התאונה שקרתה כתאונה רגילה ולהגיש תביעה לחברת הביטוח, או להגדיר אותה בתור תאונת דרכים בחזרה מעבודה ולהגיש תביעה לביטוח לאומי. על פי החוק, כל נפגע רשאי לבחור היכן לנהל את ההליכים לקבלת הפיצויים המגיעים לו, ובחירה זו עשויה להתברר במקרים רבים כגורלית. לכן חשוב ביותר, לפני שמגישים תביעה, להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מיומן ומנוסה לתכנון האסטרטגיה המשפטית ולהחליט מתוך שיקול מקצועי באיזו דרך לבחור. ישנה אפשרות לתבוע הן את המוסד לביטוח לאומי והן את חברת הביטוח, ובמקרים רבים זוהי אופציה כדאית במיוחד למימוש זכויותיכם כנפגעים, אולם חשוב לזכור כי לא תוכלו לקבל כפל פיצויים.

רבים מן הלקוחות שלנו שואלים מה בעצם ההבדל בין הגשת תביעה לחברת הביטוח לבין הגשת תביעות נגד ביטוח לאומי . שני המוסדות הללו בנויים באופן דומה. שניהם דורשים תיק רפואי מקיף וממצה על מנת להבין היטב מה היקף הנזק שנגרם לכם, ושניהם דורשים ברוב המוחלט של המקרים מן הנפגע לעבור ועדה רפואית שתקבע את רמת אחוזי הפגיעה. בכל אחד מהם רצוי ומומלץ מאד להתייעץ עם  עורך דין ביטוח לאומי כדי לקבל ייצוג הולם. ייצוג זה יאפשר להם לוודא כי כל הזכויות שלכם כנפגעים נשמרות, וכי מיציתם את כל ההליכים אשר להם אתם זכאים. עם זאת, ישנם מספר הבדלים:

חברת הביטוח – גובה הפיצוי שיינתן לכם מחברת הביטוח יהיה תלוי בהסכם שלכם איתה. בנוסף, אם תהיו מעוניינים לתבוע את קרן הפנסיה או את ביטוח המנהלים שלכם בגין אובדן כושר עבודה, תצטרכו לעמוד בקריטריונים המתאימים.

המוסד לביטוח לאומי – כשלב ראשון המוסד לביטוח לאומי יכול להכיר בכם כנפגעי תאונת עבודה, לכסות את כל ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם עקב כך ולהעניק לכם דמי פגיעה למשך 91 יום. לאחר תום תקופת דמי הפגיעה, תהיו זכאים לעמוד לועדה רפואית שתברר האם נגרם לכם נזק קבוע, ולקצוב לכם אחוזי נכות זמניים. לאחר תקופה תוכלו לעדכן את אחוזי הנכות בהתאם למצבכם הבריאותי במידה והחמיר.

 

חשיבותו של עורך דין תאונות דרכים

במידה וגם אתם נפגעתם בתאונת דרכים שיכולה להיות מוגדרת כתאונת עבודה, ואתם מתלבטים לאיזה גוף לפנות – המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח, חשוב מאד להתייעץ עם עורך דין בקיא ומיומן על מנת שיבחן את כל האופציות שעומדות לפניכם ויסביר לכם איזו הטובה ביותר מבחינתכם, ייצג וילווה אתכם לאורך כל התהליך עד לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

המקרה של רונית 

רונית, בת 37, נפגעה בראשה כאשר האוטובוס אותו נהגה לקחת מידי יום ביומו לעבודה נקלע לתאונת דרכים. רונית סברה שהדרך הטובה ביותר לקבל פיצויים תהיה לפנות למוסד לביטוח לאומי, אך למרבה הצער לא התייעצה עם עורך דין לפני שפנתה אליהם. המסמכים שהגישה היו מעט מבולבלים, סותרים, ולא הצליחו להגדיר כהלכה את הנזק המתמשך ממנו סבלה שהתמקד בעיקר בפגיעה בעור התוף, כאבי ראש, סחרחורות ובחילות, חרדה ופוסט טראומה, ולכן היא נדחתה על הסף. בצר לה היא פנתה אלינו. אנחנו שלחנו את רונית לשלושה מומחים רפואיים כדי לקבל חוות דעת על הפגיעה באוזן, בגולגולת ועל הפגיעה הנפשית שהיא חוותה, ייצגנו אותה במהלך הועדה הרפואית ונלחמנו על הזכויות שלה, ובעזרת הסיוע שלנו היא זכתה ל – 15% נכות שזיכו אותה במענק חד פעמי ובסל הטבות שסייע לה רבות עם ההתמודדות לאחר התאונה.

 

תאונת דרכים מוכרת כתאונת עבודה כאשר היא מתרחשת במסלול הרגיל והקבוע של העובד למקום עבודתו ובחזרה לביתו, כאשר הוא נמצא בשליחות מטעם המעסיק כמו לדוגמא ביקור בדואר, בבנק, בבית לקוח וכן הלאה, וכמו כן בימי גיבוש, ימי עיון, כנסים או אירועים אשר הינם חלק מעבודתו של הנפגע. על מנת שגם אתם תוכלו לקבל את מלוא הזכויות שלכם כנפגעי תאונת עבודה, פנו למומחים. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של תאונות עבודה ויעזור גם לכם למצות את הזכויות שלכם כנפגעים. 

כאשר תאונת דרכים מוגדרת כתאונת עבודה, יש להגיש את בקשת התביעה אל המוסד לביטוח לאומי אשר הוא הגוף המטפל בסוג זה של תאונות. מומלץ ורצוי לפנות לעורך דין בקיא ומנוסה ללוות אתכם בתהליך. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפלו בהצלחה במאות מקרים של נפגעי תאונות עבודה, ויסייעו גם לכם לבנות תיק רפואי, לעלות לועדה רפואית, לקצוב אחוזי נכות או לקבל את מלוא הפיצוי המגיע לכם עקב התאונה ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם. 

משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של נפגעי תאונות עבודה, ויסייע גם לכם להגיש תביעת פיצויים למוסד לביטוח לאומי, ייצג אתכם בועדה הרפואית ויאבק על מנת למצות את הזכויות שלכם כנפגעים ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם כדי שתוכלו להתאושש ולהחלים ללא דאגות כלכליות. 

בהחלט כן, זה יסייע לכם למצות את הזכויות שלכם, רק זכרו שלא תוכלו לקבל כפל פיצויים. במידה וגם המוסד לביטוח לאומי וגם חברת הביטוח יאותו לשלם לכם פיצויים יתבצע קיזוז עד לתקרת המקסימום פיצוי אותו תוכלו לקבל. עם זאת, תביעת שני הגופים במקביל עשוי להיות אסטרטגיה טובה בהתאם למקרה האישי שלכם ולדאוג לפיצוי מתמשך לאורך זמן שיאפשר לכם החלמה, שיקום והתמודדות עם נזקי התאונה באופן מיטבי. 

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!