לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פוסט טראומה אחוזי נכות

פוסט טראומה אחוזי נכות – לא אחת שקורות תאונות דרכים בין אם הם בדרך לעבודה או תאונות דרכים שהם לא בדרך לעבודה, מתלוננים נפגעים על הרגשה מוזרה אותה הם מרגישים.

 

פתאום הם מרגישים חסרי בטחון, לא יציבים ולפעמים הלילות שלהם הופכים לסיוט קשה מאוד עם התקפי בכי לא נעימים, או חלומות בהם הם משחזרים את התאונה פעם אחר פעם.

 

נפגעים בתאונות דרכים מעלים את השאלה אם אני סובל מפוסט טראומה על רקע תאונת הדרכים, למה אהיה זכאי?

 

האם אהיה זכאי לאחוזי נכות על רקע פגיעה של פוסט טראומה?

האם ומה? ואם התאונה היא תאונת עבודה בה אני מעוניין להגיש תביעה לביטוח לאומי, עדיף לי לעשות?

האם לתבוע את ביטוח לאומי או לתבוע את חברת הביטוח בתביעה ולבקש כי חברת הביטוח תבדוק אותי ותקבע לי כמה אחוזי נכות מגיעים לי.

 

השאלה היא שאלה מאוד מורכבת.

 

פוסט טראומה ואחוזי נכות

היום ברור יותר מתמיד כי גם ביטוח לאומי וגם חברת הביטוח פתוחים יותר לתביעות נכות על רקע פוסט טראומה מאשר בעבר.

 

אם תוכיחו שפוסט טראומה אפילו פוגעת בכושר העבודה ,תוכלו להגדיל את הפיצוי אליו אתם זכאים.

 

בתי משפט בודקים את היכולת של הנפגע לעבוד עם הפגיעה הנפשית, לא אחת ידוע לבתי המשפט שככל שהפגיעה הנפשית חמורה יותר, הפגיעה בכושר העבודה גדלה יותר.

 

באחד התיקים בהם טיפל המשרד היה מדובר בתובעת שמיד לאחר התאונה התלוננה כי היא מרגישה עייפה, חלשה ולא מרוכזת. היא עוד התלוננה על התקפי בכי לא נעימים בלילות.

 

היא טופלה על ידי רופא המשפחה מספר שנים ורופא המשפחה אבחן אותה כמי שסובלת מפוסט טראומה על רקע תאונת הדרכים.

 

אחוזי נכות ופוסט טראומה

 

בהגשת תביעות נכות על רקע פוסט טראומה, התוצאה הייתה כי בית המשפט והמומחה שבדק התרשם כי אכן היא סובלת מפוסט טראומה ונקבעו לה אחוזי נכות ששקפו את אופן הטיפול הנפשי אצל רופא המשפחה.

 

גם במקרים אחרים בהם פוסט טראומה פגעה בכושר העבודה, ראיתי מומחים של בית המשפט פוסקים גם 25% על רקע פוסט טראומה שקרתה בתאונת דרכים.

 

אחת השאלות הנוספות שעולה היא אם קרתה לי תאונת דרכים , והפגיעה שלי בכושר העבודה היא על רקע בעיית פוסט טראומה קשה, האם אוכל להגיש תביעות נכות על רקע פוסט טראומה ולזכות ב 100% נכות ואי כושר בבטוח לאומי?

 

כיום התשובה הופכת להיות מרכבת מאוד. ביטוח לאומי יסכים לתת אחוזי נכות על בעיות נפשיות לא פשוטות, אבל את אחוזי הנכות המשמעותיים ביותר 30% או 40% , ביטוח לאומי יפסוק למי שהפגיעה שלו קשה מאוד, יש ההוכחה מוצקת לכך שהפגיעה היא בכושר העבודה ולכן יש פה מקרה מסוג פוסט טראומה עם אחוזי נכות.

 

למשל, באחד המקרים בהם טיפל המשרד היה מדובר באישה שנפגעה באונס. אין ספק וברור לכל הדיעות כי הפגיעה שלה לא הייתה פשוטה בכלל, לכן בהגשת תביעות נכות על רקע פוסט טראומה גם ביטוח לאומי מצא לנכון להכיר ולקבוע 100% נכות למי שנפגע פוסט טראומה במקרה כזה.

 

גם מקרה של עד ראייה לפיגוע בו נרצחו אנשים, הוגשה תביעות נכות על רקע פוסט טראומה, גם אז הסכים הביטוח הלאומי לפסוק 100% כי הימים של אותו נפגע הפכו לסיוט קשה מאוד, הרבה לילות עם התקפי בכי, הרבה ימים עם שחזורים אין סופיים של חווית של האירוע.

 

ביטוח לאומי בדק את היכולת לעבוד וראה כי לאותם תובעים יש קושי לעבוד ולהשתלב במעגל העבודה.

 

לסיכום ראינו מתי בית המשפט יפצה על פוסט טראומה אחוזי נכות וראינו מהם השיקולים של המוסד לביטוח לאומי לשלם 100% נכות אי כושר שעה שיש פגיעה נפשית לא פשוטה.

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!